Új cikksorozatunkban sorra vesszük a múlt és jelenkor igazi divatdiktárorait. Cikkünkben a 2000-as évek divatikonjait mutatjuk be, kiknek emlékezetes szettjeit évtizedek múlva is emlegetjük majd.
Britney Spears
A pop egykori hercegnője sok hullámhegyet és megannyi hullámvölgyet megélt a 2000-es években. A szórakoztatóipar kegyetlensége akkoriban még nem volt olyan nyilvánvaló mint napjainkban, így a profitorientált producerek és tulajdon családja is kifacsarhatta belőle az előadóművészi hajlamot és munkamorált, melyről a csillogó fellépőruhákban tanúbizonyságot tett a színpadon.
Paris Hilton
Paris Hilton; a bimbocore ősanyja, a materializmus Mária Magdolnája, a fogyasztói társadalom rózsaszín felhőkön járó tündérkeresztanyja, a milliárdos örökösnő. A botrányos címlapok, paparazzi fotók és butuska ékesszólások mögött azonban sokoldalú stratéga, üzletasszony, író, színésznő, DJ, és nem utolsó sorban aktivista áll. Ikon a szó minden értelmében, akinek neve egyet jelent a Y2K divathullámmal.
Destiny's Child
Az összehangolt csoportos outfitek verhetetlen bajnokai 2006-ig szolgáltatták az emlékezetesebbnél emlékezetesebb vörös szőnyeges és színpadi pillanatokat.
Mariah Carey
Mielőtt a fogyasztói kultúra ünnepnapja, ismertebb nevén a karácsony nagyköveteként a csillogó piros és zöld estélyikre korlátozta volna gardróbját, az énekesnő a feliratos atléták, haspólók és miniszoknyák dívájaként tündökölt a Y2K-érában.
Brittany Murphy
A tragikus hirtelenséggel elhunyt színésznőt a legtöbben a Spinédzserek című klasszikusból ismerik, de hasonlóan stílusos filmjeként említhető a ritkán emlegetett Uptown Girls (magyarul Nagydumás kiscsajok) is.
Mary-Kate és Ashley Olsen
A 2000-es évek ikonikus tinifilmjeit általában Lindsay Lohan számlájára szokták írni, így az Olsen ikrek örökzöldjei, mint a New York-i bújócska és a Római ikervakáció gyakran háttérbe szorulnak. Pedig megannyi popkulturális pillanatot köszönhetünk nekik. Ikrek lévén természetesen a tézis-antitézis filozófia jegyében öltöztették őket, míg a vörös szőnyegen a matching-szettek bajnokai voltak.
Miután maguk mögött hagyták a filmipart, 2006-ban megalapították a The Row márkát, melynek letisztultsága és monokróm színvilága feltehetően az I HEART NEW YORK feliratos póló viselése okozta traumára vezethető vissza. Bár a már említett New York-i bújócska ezen jelenete nem hiányozhat a popkultúra bibliájából, a turizmus igazán abortálhatná (nemzetközi szinten) az efféle Painttel szerkesztett grafikákat.
Devon Aoki
A japán és német gyökerekkel is rendelkező amerikai modell nem hiányozhatott egyetlen Chanel bemutatóról sem. Karl Lagerfeld egykori múzsáját a kifutón kívül többek között a D.E.B.S.- Kémcsajok című, forgatókönyv szempontjából megkérdőjelezhető, de jelmezek tekintetében kiváló LMBTQ-kultfilmben is láthattuk.
Avril Lavigne
Alighanem a 39 éves kanadai énekesnő rendelkezik az egyik legkonzisztensebb arculattal. Pinkkel és Helly Kitty-vel tarkított popos punk stílusa örök, úgy tűnik, mégiscsak akad némi stabilitás hektikus világunkban.
Christina Aguilera
A popikon divatra gyakorolt befolyását mi sem illusztrálja jobban, hogy a Z generációsok 85 százaléka hobbi szinten Dirrty-érájába illő ruhákat vadászik Vinteden.
(Csak a teljesség kedvéért: a fennmaradó 15 százalék pedig Azahriah-féle Tiszacipőt.)
Sarah Jessica Parker
A női ifjúsági kultúra bibliája, a Szex és New York antihősnőjeként vált ismerté és több generáció mentalitásából törölte a göndör hajhoz társított negatív előítéleteket. Évtizedek óta irigyeljük irreális értékű gardróbját és a színésznő Carrie Bradshaw-val összemosott alapjának máig bérelt helye van a Pinteresten kreált moodboardokon.