- terméket vagy szolgáltatást 18 éven felüliek számára
- szex, meztelenség vagy más felnőtt tartalom
- erőszakos, véres vagy arra érzékenyek számára nem megfelelő tartalom
Jogi sikereket ért el a Háttér Társaság az LMBTQI embereket ellehetetlenítő törvény ellen.
Két és fél évvel a 33. § után, melynek értelmében Magyarországon a transz- és interszexuális emberek nem élhetnek tovább a nem- és névváltoztatás jogával, a Háttér Társaság két esetben most sikerrel járt.
A 2020-as törvénymódosítás nem csupán jogkorlátozónak, de még jogsértőnek is bizonyult, minekután, a Háttér Társaság jogi munkájának köszönhetően, az Alkotmány Bíróság (AB) 2021 tavaszán alkotmány-ellenesnek ítélte meg a törvény hatálybalépése előtt visszamenőlegesen is elutasítani a nem- és névváltoztatással kapcsolatos beadott kérelmeket.
Az AB döntése után, Budapest Főváros Kormányhivatala további egy évig küzdött annak érdekében, hogy ne kelljen elfogadniuk a 33.§ előtt felterjesztett kérvényeket, de végül a hosszas bürokratikus eljárások ellenére, a héten mégis megtörtént két esetben az anyakönyvbe való név és nemváltoztatás átvezetése.
„Hatalmas siker, hogy a BFKH végre elbírálta két ügyfelük kérelmekét és utasította az anyakönyvvezetőket a nem- és névváltoztatás átvezetésére. (...) Minden embernek elidegeníthetetlen joga van az önazonosságát kifejező saját névhez - ezt a mai Alkotmánybíróság mondta ki 2018-ban. Az Alaptörvényben védett egyenlő emberi méltóság joga alapján nemcsak a név, hanem a nem megváltoztatásához is joga van a transznemű embereknek. Nagyon boldogok vagyunk, hogy két transz ember hamarosan már olyan iratokkal élheti a mindennapjait, amelyek tükrözik az identitásukat”, nyilatkozta a Háttér Társaság Jogi Programjának munkatársa Dr. Polgári Eszter.