A Xiaomi öt új modellt leplezett le a Redmi Note 14 szérián belül a prágai bemutatón, ahova szerkesztőségünk egyik – nem tech – újságírója is ellátogatott, tök jól érezte magát, és kicsit még a telefonok is elkezdték érdekelni.
Az utolsó pillanatban ugrottam be az egyik kollégám helyett a Xiaomi prágai termékbemutatójára, és azért voltak bennem kételyek: mit fogok csinálni ennyi techorientált arc között, hogyan beszélgetek majd velük a legújabb telefonokról meg kocsikról, ha az én tudásom valahol a gigabájt meg hardver fogalmánál kimerül? Bár a lightos tesiöltözőszag ilyen ivararánynál elkerülhetetlen – a magyar csapattal körülbelül tíz fiú és egy lány érkezett –, nem volt fojtogató, számos érdekes embert ismertem meg, akikkel nemcsak jó cseh sörökön, hanem hasznos infókon is osztoztunk.
Mivel nem lenne túl hiteles kiadni egy anyagot a kezeim közül, amiben a világ legnagyobb szájbergyerekeként tűnök fel, inkább valami képes beszámolószerűség mellett tettem le a voksom, és azt csináltam, amihez valamennyire kapcsolódni is tudok: végigfotóztam a várost (és végigfotóztattam magam) az egyik telefonnal, a Redmi Note 14 modellel. A képeken jó visszanézni az egyébként Budapesthez egészen hasonló hangulatú Prágát, a végére pedig okostelefon-ügyileg is egészen kikupálódtam a Forum Karlínon tartott esemény fejtágításával és a kollégákkal való beszélgetések során.
A kínai cég az előző évek hagyományát tartva ismét öt készülékkel rukkolt elő a Redmi-szérián belül: január 23-tól itthon is elérhető a Xiaomi hivatalos értékesítési csatornáin a belépő szintű 4G-s Redmi Note 14, a Redmi Note 14 5G, a Redmi Note 14 Pro, a Redmi Note 14 Pro 5G, és a sorozat csúcsmodellje, a középkategóriás Redmi Note 14 Pro+ 5G. A készülékek ugyanannyiba fájnak majd, mint az előző széria modelljei, az idei évtől viszont a töltőfejet már nekünk kell beszerezni, az nem jár együtt a telefonnal. A készülékek fogyasztói árai Magyarországon az alábbiak szerint alakulnak:
- A Redmi Note 14 Pro+ 5G 12/512GB-os változatban, 199.990 forintért vásárolható meg, éjfekete, levendulalila és fagyoskék fantázianévre keresztelt színekben.
- A Redmi Note 14 Pro 5G 8/256GB-os változata 159.990 forintba fáj, és fekete, lila, korallzöld színekben érhető el.
- A Redmi Note 14 Pro 8/256GB-os változatban került a polcokra 129.990 forintos áron, fekete, lila és kék színben.
- A Redmi Note 14 5G szintén 8/256GB-os változatban elérhető csak, mégpedig 119.990 forintos áron, fekete, lila és kék színben.
- A 4G-s Redmi Note 14 két változatban érhető el (6/128GB, 8/256GB), 84.990 és 99.990 forintért, fekete, kék és lila színben.
A január 21-én megrendezett prágai bemutatón feketén-fehéren prezentálták a telefonok attribútumait, a továbbiakban a legmegfizethetőbb modell, a Redmi Note 14 lesz fókuszban.
Mit tud a széria belépőmodellje?
Először is az tűnt fel – hogy minden nemi sztereotípiát megtestesítsek –, szép lila. A Redmi Note 14, és a széria többi tagja is 6,67 hüvelykes kijelzővel rendelkezik, az én kezemben már nem fért el kényelmesen (összehasonlításképp a hithű ájfonosoknak: a legújabb és legnagyobb iPhone modell, az iPhone 16 Pro Max 6,9 hüvelykes.) A 120 Hz-es, sík AMOLED kijelző 1080 x 2400 pixel felbontású, a a csúcsfényerő pedig eléri a 1800 nitet.
Kamera
A kamerája egyértelműen szebb kontrasztokkal dolgozik, mint a saját készülékem, ami egy iPhone 11, gyorsan le is kaptam vele a Moldvát a Károly hídról. A Redmi 14 három hátlapi objektívet kapott, 108 megapixeles, f/1.7-es rekeszértékű főkamerát, egy 8 megapixeles ultraszéles látószögű objektívet, illetve egy 2 megapixeles makró objektívet, míg az elülső kamera 20 megapixeles.
Az elülső kamerák az összes modellnél fejlődtek, de az előző szériával összehasonlítva nagy változást nem hozott a telefonok hátsó kamerarendszere. A cég kommunikációja szerint mégis látványos a különbség az AI-funkcióknak köszönhetően, bár ezek oroszlánrésze főleg a drágább modellekbe van beépítve. Az új szériával bejött néhány kreatív funkció, például a Dinamikus felvételeket, amik képeket keltenek életre finom mozgással, vagy a Dual videót, ami lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy egyszerre lőjenek képet az elülső és a hátsó kamerával, így több nézőpontból is rögzíthetik a pillanatokat. A belépő kategóriás modellen is elérhető néhány mesterséges intelligencia által vezérelt funkció, például a Google Gemini, az AI Sky, az AI Beautify vagy az AI Törlés, amivel eltávolíthatjuk a nem kívánt objektumokat, harmadik féltől származó alkalmazások nélkül.
Strapabíróság
A gyártó ígérete szerint a Redmi Note 14 sorozat erős ütés-, fröccsenés- és karcállósággal lett tervezve: a készülék IP54-es védettséggel, és Corning Gorilla Glass 5 kijelzővel rendelkezik. A telefon strapabíróságát nem szándékosan, de azért sikerült letesztelnem: a szörnyű koordinációs készségem miatt kétszer esett ki a kezemből három nap alatt, ezt a megpróbáltatást simán kibírta...
Az 5G változat egyébként nem csak az előrehaladottabb mobilhálózattal veri kistestvérét, a sima Redmi Note 14-et: újításként egy optikai képstabilizátorral felszerelt főkamerát kapott, jobban vizsgázott víz- és porállóságból, illetve a processzora (Mediatek Dimensity 7025 Ultra) is erősebb.