Adrien Brody és Tilda Swinton a Variety "Actors on Actors" podcastjében beszélgettek legújabb filmjeikről. A magyar származású színész A brutalista című film kapcsán büszkén beszélt magyar származásáról.
A Variety Actors on Actors című podcastjének pénteken megosztott epizódjában ezúttal Adrien Brody és Tilda Swinton vendégeskedtek, akik egymást faggatták legújabb filmszerepeikről. Brody, aki A brutalista című filmben a fiktív magyar építészt, Tóth Lászlót alakítja, magyar származásáról is mesélt Swintonnak, akivel korábban a Grand Budapest Hotel című filmben játszottak együtt.
Brody elmesélte, hogy édesanyja, Sylvia Plachy és nagyszülei 1956-ban hagyták el Budapestet. A színész azt is felidézte, hogy tanúja volt a nehéz beilleszkedési folyamatnak, amin az emigráns családtagok átmentek. Úgy fogalmazott, hogy a nyelvi különbségek és az akcentus megakadályozta, hogy családja beolvadjon az amerikai lakosságba. Az előttük álló akadályok legyőzősével azonban előkészítettek az utat ő alkotói szabadsága előtt, így Queens-ben született amerikai fiúként már jóval több lehetősége volt az életben.
„Nagyon személyes (a film) számomra. Sok ember és családja kitaszítottsága és az országba (Amerikába) emigrálása előtt tiszteleg“ – fogalmazott Brody, hozzátéve, hogy sajnos a nagyszülei már nem élhették meg a pillanatot, amikor magyar gyökerei előtt tiszteleg.
Az Oscar-díjas színész édesanyja, 1956. december 10-én, egy hónappal a magyar forradalom leverése után, egy lovaskocsiban elrejtőzve lépte át családjával az osztrák határt. Két évvel később a család New York Queens negyedében telepedett le. Plachy 1963-ban kapta meg amerikai állampolgárságát. Egy évvel később kezdett el fényképezni; a Pratt Institute-ban fotográfiát tanult, többek között André Kertésztől. A fotóművész jelenleg New Yorkban él és a humanista fényképezés egyik jelentős képviselője.
A brutalista közelgő bemutatója apropóján a színész a The Late Show with Stephen Colbert talk show csütörtöki adásában is vendégeskedett, ahol elmondta, hogy a családi emlékek, elismert fotós édesanyja történetei, valamint nagypapája akcentusa is sokat segített neki Tóth László megformálásában.
A színész szerint a magyarok sajátos érzékenységgel bírnak: a New York-iakhoz hasonlóan lelkesek, szenvedélyesek és szókimondóak. Bár ezeket fantasztikus tulajdonságoknak nevezte, hozzátette, hogy különösen a szókimondás és szarkazmus lehet zavarba ejtő azoknak, akik nem ismerik a magyarok egyedi karakterét.