Simkó Edit szerint az utolsó csepp a pohárban a Belügyminisztérium éves belső teljesítményértékelési tervezete volt.
Egyre több pedagógus mond fel a munkahelyén a közoktatás jelenlegi helyzete miatt. Míg néhány héttel ezelőtt a budapesti Vörösmarty Mihály Gimnázium, a XI. kerületi Bethlen Gábor Általános Iskola és Gimnázium, valamint a Eötvös József Gimnázium egy-egy pedagógusa adta be felmondását munkahelyén, addig most Simkó Edit döntött úgy, hogy elhagyja a pályát – írja a 24.hu.
Ma eldöntöttem beadom a lemondásom. Pintér volt az utolsó csepp a pohárban, ráadásul mérgező csepp. Egy tudatlan ember teljes dilettantizmusa és gonoszsága tükröződik legújabb ötletéből. Milyen ostoba pontok. Milyen aljas pontok
– írta Simkó Edit szerda délután Facebook-oldalán. A pedagógus arra a néhány nappal ezelőtt kiszivárgott belügyminisztériumi dokumentumra utal, amely szerint rendszerszintű, éves belső teljesítményértékelés bevezetését tervezi a kormány az oktatási-nevelési intézményekben. Ezen tervezet alapján az eddigieknél is nagyobb hangsúlyt kapnának a belső ellenőrzések, melyet a pedagógusoknál az intézményvezetők, az igazgatóknál pedig a fenntartók végeznének el.
„A besúgást, a nemtelen versengést fogja generálni egy rakás éhbérért dolgoztatott rabszolga között, akik majd összevesznek a koncon, mint munkatáborosok a fűrészporkenyéren, vagy káposztatorzson. A magukat intézményvezetőnek vélők, akik valójában maguk is rabok, hatalommámort kaphatnak, ha gyengék, és kéjjel büntetnek és jutalmaznak”
– írta a pedagógus hozzátéve, hogy lemondani tisztességes, egy közalkalmazott pedig nem fel-, hanem lemond. Szerinte azzal, ha tovább szolgálja ezt a rendszert, magát és azokat árulja el, akikkel kapcsolatba kerül.
Simkó Edit többször szólalt már fel az oktatás megreformálásért küzdő tüntetéseken, a TASZ pedig idén jelölte őt a SZABAD-díjra is.