A kutyákat még 2022-ben mentették ki egy amerikai létesítményből, ahol felkavaró körülmények között tartották őket.
Rekordösszegű, 35 millió dolláros bírságot kapott állatkínzás miatt az Envigo nevű vállalat, amely összesen 4000 beagle fajtájú kutyát tartott állatkísérletekre Virginia államban, írja a BBC.
A több mint 12 milliárd forintnak megfelelő bírság az állatjóléti törvény alapján valaha kiszabott legnagyobb büntetés az amerikai igazságügyi minisztérium szerint. Christopher Kavanaugh ügyész nyilatkozata alapján „az Envigo olyan üzleti kultúrát támogatott, ami a profitot és a kényelmet helyezte előtérbe a törvények betartásával szemben”.
A BBC híre szerint a telephelyen tartott állatok felkavaró körülmények között éltek, a tenyésztő kukacos, penészes és ürülékkel szennyezett tápot adott a kutyáknak, de volt, hogy a szoptatós kutyák egyáltalán nem is kaptak enni. A vád szerint nemcsak az állatokat bántották, de a környezetet is szennyezte a vállalat, amely nem kezelte megfelelően a telephelyen a szennyvizet.
Az igazságügyi minisztérium hétfői közlése szerint az Envigo elismerte, hogy nem tartotta be az állatvédelmi törvényben rögzített normákat, mivel nem biztosított többek között megfelelő állatorvosi ellátást, megfelelő személyzetet és biztonságos életkörülményeket a létesítményben elhelyezett kutyák számára.
A tenyésztő testvérvállalata, az Envigo Global Services Inc. szintén elismerte, hogy nem kezelte megfelelően a szennyvizet, ami hátrányosan befolyásolta a kutyák egészségét, illetve szennyezte a környezetet. A megállapodás értelmében a cégnek 22 millió dollárt kell fizetnie az amerikai kormánynak, valamint körülbelül 1,1 millió dollárt a virginiai Állatvadászati Munkacsoportnak és körülbelül 1,9 millió dollárt a Humane Society of the United States-nek a beagle-ök megmentésében nyújtott segítségért.