Sőt, olyan ember is akad majd, aki rögtön két évet tagadhat le.
Dél-Korea parlamentje elfogadta a koreai életkorszámítás két hagyományos módszerének megszüntetéséről szóló törvényt – derül ki a 444.hu híréből. 2023 júniusától már csak a szabványosított, nemzetközileg is elismert módszerrel számított életkor lesz feltüntethető majd a hivatalos dokumentumokon (tehát a születés napja lesz a hivatalos évforduló), a dél-koreai kormány szerint az új rendszer pedig csökkenteni fog majd bizonyos társadalmi és gazdasági költségeket.
A még júniusig érvényben lévő „koreai életkorrendszer” szerint egy személy a születése napjától kezdve egy évesnek számít, minden új év első napján pedig egy évvel lesz idősebb. Egy másik „számolási rendszer” szerint a születéskor ugyanúgy nulla évről indul az ember, majd január 1-én lesz egy éves, a harmadik számolási rendszer pedig ugyanúgy működik, mint szinte mindenhol a világon, tehát az ember születésekor nulla évről indul, és 365 nappal később, ugyanazon a napon tölti be első évét.
A régi-új új számolási rendszer júniusi életbelépésével így mindenki legalább egy évvel fiatalodik majd meg papíron, de olyan is lesz aki nem egy, hanem két évet tagadhat majd le hivatalosan.