A család az család, akkor is ha szivárvány, mozaik vagy nukleáris. A Szivárványcsaládokért Alapítvány kártyajátéka a sokféleség szépségét mutatja meg a játékosoknak.
A magyar családok sokféleségét mutatja be a Szivárványcsaládokért Alapítvány új projektje, amely kártyajáték, videó- és podcastsorozat formájában segít megérteni, milyen változatos családformák létezhetnek társadalmunkban.
A frissen debütáló sorozatokban olyan ismert arcok mesélnek magukról és családjukról, mint Linczényi Márkó, Pál Márton, Kovács Patrícia, Tapasztó Orsi vagy Ott Anna, történeteik és a kártyajáték által pedig tisztább és átlátható képet kaphatunk arról, milyen is az élet például egy szivárványcsaládban, egy mozaikcsaládban vagy éppen egy nukleáris családban. Az alapítvány a családok sokszínűségéről szeretne párbeszédet folytatni, ugyanis – ahogy arra a Humen Online is felhívja a figyelmet – a KSH cenzus adataiból is jól látszik, hogy a család fogalma sokkal tágabb, mint azt sokan gondolják vagy jogilag elismerik ma Magyarországon.
Az alkotók szerint fontos megmutatni, hogy nemcsak a nukleáris, de az attól eltérő családmodelleknél is ugyanazok az értékek számítanak, vagyis hogy a gyerekek és a felnőttek egyaránt egy törődő, szerető és féltő közegben alkossanak közös egységet.
A család az család elnevezésű kártyajátékot pszichológusok és mentálhigiénés szakemberek segítségével dolgozták ki, célja pedig nem más, mint megmutatni a játékosoknak minden olyan családi felállást, amivel a mindennapokban is találkozhatunk. A játék nemcsak tényeket mutat be, de párbeszédeket indít az emberek között, kérdéseket generál és ledönti a tévhiteket, sztereotípiákat.
A kártya november 20-tól megvásárolható a Pagony és a Book24 hálózataiban, valamint a Partizán weboldalán. Utóbbi ráadásul decembertől 13 részes podcastsorozat indít, melyben egy-egy családtípus képviselője beszélget Hennel Éva mentálhigiénés szakemberrel és mediátorral, illetve Pál Márton családjogi aktivistával, az alapítvány kurátorával.