Új játékosok, új lebonyolítás, egy új nemzetközi verseny, de ugyanaz a körömlerágós izgalom, amit megszokhattunk.
Bár decemberben rendezték meg az első Baron Kupát – amely, mint kiderült, egyenes utat jelent a nemzetközi szcénába az EBL-en keresztül – Lee „Faker” Sang-hyeokék novemberi világbajnoksági győzelme óta a profi League of Legends-világ téli álomba merült. Ennek azonban szombaton vége szakad, ugyanis több mint két hónap kihagyást követően újra elindul a világ legizgalmasabb versenye, a League of Legends EMEA Championship.
De hogy épül fel a liga?
A téli szezon két részből áll össze: január 18. és február 3. között zajlik az alapszakasz, amelyben az LEC 10 franchise-csapata küzd meg egymással. Három hét alatt mindenki találkozik egyszer, az ötösök pedig összesen 9 mérkőzést játszanak egymással.
Ezt követően február közepén veszi kezdetét a téli rájátszás, ahol már csak az alapszakasz nyolc legjobbja játszik egymással. Itt kerül bevezetésre a Fearless Draft, amelyet a világ többi táján már kipróbált a Riot Games. Lényege az, hogy az egyes csapatok azokat a hősöket, amelyeket egy adott szérián belül már választottak korábban, többször nem pickelhetik, tehát a Bo5-ök ötödik meccseire már igen kreatívvá kell válnia a csapatoknak.
A korábbi évekkel ellentétben a téli szezont követően is tartanak nemzetközi versenyt 2025-ben. A Mid-Season Invitational és a Worlds mellé lép fel a First Stand, amelyet Dél-Koreában, a jelenlegi világbajnokok hazájában tartanak majd meg.
A téli szezont egy tavaszi, majd egy nyári split követi, ám ezeknek a pontos kezdési dátumát egyelőre nem tette közzé a versenyszervező. Az biztos, hogy minél közelebb érünk a Worldshöz, annál kevesebb lesz a Bo1, tehát az egymeccses széria – így próbálja az LEC biztosítani azt, hogy az európai csapatok helyt tudjanak állni a nemzetközi porondon.
Az idei év jelszava: hype
A 2025-ös LEC szezon előtt az összes csapat eszközölt változtatásokat, ezzel együtt rengeteg brigád is teljesen átalakult. Ilyen például a Team Heretics, amely mindössze egy játékost, a spanyol Victor „Flakked” Lirolát tartotta meg, vagy a Team BDS, ahol csak a Mides és az ADC maradt.
Mások, mint például a G2 Esports csak egy-két tagot váltottak le: az előbb említett csapatba Labros „Labrov” Papoutsakis és Rudy „SkewMond” Semaan érkeztek, akikkel a G2 ismét triplázni akar. Hasonlóan érdekes csapatnak tűnik a GIANTX, ahol csak a tavalyi év felfedezettje, Adam „Jackies” Jerabek maradt, mellé viszont veteránokat és feltörekvőket igazoltak.
A legnagyobb hype azonban egyértelműen a Karmine Corpot lengi körbe. A francia e-sport klub volt az, ami miatt az LEC során először zengett szurkolóktól a berlini stúdió. Idén még többen szerethetik majd őket, hisz Caliste „Caliste” Henry-Hennebert végre betöltötte a 18-at, így hivatalosan is játszhat a legmagasabb szintű európai bajnokságban. A srác a francia nemzeti ligában már többször bizonyított, és félistenként várják a nagyok közé.
Magyarul és angolul is tudjátok követni
Az LEC meccsnapjai minden szombaton, vasárnap és hétfőn, délután hat órától kezdődnek. A legegyszerűbben úgy tudjátok nézni a közvetítéseket, hogyha ellátogattok a lolesports.comra, ahol mind nyelvet, mind platformot tudtok választani.
Ha azonban közvetlen a forráshoz mennétek, az LEC-nek van hivatalos Twitch- és YouTube-csatornája, ráadásul már TikTokon is jelen vannak az angol nyelvű közvetítések.
Ha magyarul akarjátok hallgatni az izgalmakat, akkor erre is van lehetőség, ugyanis az esport1 magyar nyelvű közvetítései minden fontos nemzetközi és magyar versenyt lefednek.
Bár az e-sport egy olyan tevékenység, amit akár otthonról is űzhetünk, minden sporteseményt jobb többedmagunkkal nézni. A Delta 1 Esports Café ezért az LEC első napján watchpartit rendez, ahol együtt nézhetitek meg az év legelső meccseit magyar nyelvű kommentárral.