Az Apple már dolgozik a hiba javításán.
Hiba lehet a legújabb iOS szoftverben, amely a palesztin zászló emojit javasolja, amikor egyes felhasználók a "Jeruzsálem" szóra keresnek rá az emoji billentyűzeten, írja CNN. Az Apple a CNN-nek elmondta, hogy tisztában vannak van a billentyűzetben lévő hibával, és már dolgoznak annak kijavításán és a következő iOS-frissítés után már a helyes emojit adja ki a rendszer. Ennek időpontját egyenlőre nem közölték.
Az Apple legújabb szoftverét, az iOS 17.4.1-et március 21-én vezették be, de a most felfedezett hiba sok felhasználót felháborított. Az X-en (egykori Twitter) egy iPhone-felhasználó kérdőre vonta a techóriást, hogy vajon szándékosan ejtették-e a hibát. Az Apple szerint véletlen hiba csúszott az IOS-rendszerbe és nem szándékosan kódolták bele a billentyűzetbe.
A magát zsidónak valló felhasználó emellett hosszú listát adott más városnevekről, melyek bepötyögésével nem jelennek meg az adott országok zászlajai.
Dear @Apple@AppleSupport@tim_cook
— Rachel Riley MBE 💙 (@RachelRileyRR) April 9, 2024
I’ve just upgraded my software to version iOS 17.4.1, and now, when I type the capital of Israel 🇮🇱, Jerusalem, I’m offered the Palestinian flag emoji. 🇵🇸 This didn’t occur on my phone immediately before this update.
Below is a… pic.twitter.com/Cw9TDmE6VD
Feltételezések szerint, az Apple gépi tanulási technológiájával, több millió felhasználó írott tartalmát elemezve határozza meg a javasolt emojikat, így a palesztin zászlót is. A vállalat azonban nem volt hajlandó részletezni a hiba lehetséges okait.
A "Jeruzsálem" keresőszóra javasolt palesztin zászló emoji tovább fokozta a feszültséget a izraeli-palesztin konfliktusban állást foglalók között. 2023. október 7-én az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság által is terrorista csoportnak minősített Hamász támadást indított Izrael ellen. Az terrortámadásában 1400 ember vesztette életét, és 250 túszt ejtett a Hamász. Utóbbiak egy részét, – a nők és a gyermekek nagy részét – november végén, egy nyolc napig tartó ideiglenes tűzszünet alatt szabadon engedték, személyenként három, terrortevékenységért Izraelben bebörtönzött három palesztinért cserébe.