A nyílt levelet több mint 400 zenész és zeneipari munkás írta alá.
A nyílt levélben a zenészek azt írják, ha nem kapnak nagyobb védelmet a mesterséges intelligenciával szemben, az egyenlő azzal, mintha a munkájukat ingyen elérhetővé tennék a nagy techcégek számára.
Azt várják Keir Starmer brit miniszterelnöktől, hogy kötelezze az MI-cégeket arra, hogy transzparensen kommunikáljanak, milyen szerzői jogok által védett tartalmakat használnak a mesterséges intelligencia programjaik fejlesztéséhez.
„Mi értéket kreálunk, reflektálunk a nemzetünk történéseire, a jövő feltalálói vagyunk, és a mesterséges intelligenciának ugyanannyi szüksége van ránk, mint az energiára és a programozókra” — áll a levélben.
Nem mindenki ért azonban egyet a művészekkel. A levél kritikusai szerint az új szabályok csak a brit cégekre lennének hatással, külföldi cégek ugyanúgy használhatnák továbbra is korlátok nélkül a szerzői jogok által védett műveket.
„Egy korlátozó szabályozás csak arra lenne jó, hogy külföldre szorítsa az MI fejlődését, gyengítse a hazai innovációt és ártson a brit gazdaságnak” — mondta Julia Willemyns, a Centre for British Progress nevű think tank társalapítója.