Március közepén a Forbes összegyűjtötte a magyar LinkedIn leghitelesebb arcait. A listán Paróczay Balázs toborzási szakember a 18. helyre fért fel, azonban utána nem sokkal úgy tűnt, majdnem két évtizednyi kapcsolatépítés mehet a kukába.
A Pride betiltása és az automatikus moderáció árnyoldala is kellett ahhoz, hogy egy sikeres magyar üzletember profilját letörölje a LinkedIn – írja a Forbes.
A Forbes az előbb emlegetett listán ezt írta Paróczay Balázsról: „Több mint húsz év nemzetközi tapasztalatát sűríti profiljába a toborzási szakember. Butik tanácsadócégét képviselve a világ legfontosabb szakmai konferenciáinak visszatérő előadója, a HR-piac egyik hiteles arca.”
A Pride betiltásakor azonban Paróczay kirakott egy posztot, amiben elítélte az új törvényt, és aggodalmát fejezte ki a hazai helyzettel kapcsolatban.
Meleg vagyok. Magyar vagyok. Szabad vagyok. Jó ember vagyok. – írta a posztjában.
Ami ezután következett az maga a rémálom volt egy olyan ember számára, akinek mostanra sok-sok éve építgeti a jelenlétét és kapcsolati hálóját a LinkedInen. Nem elég, hogy rengeteg gyűlölködő komment érkezett a posztja alá, a rengeteg bejelentéstől a weboldal automatikus moderációs rendszere indoklás nélkül letiltotta a profilját.

Miután letiltották a profilját, Paróczay egy újat regisztrált, hogy elmesélje a történetét. Ez a poszt már egy hús-vér ember szeme elé került a LinkedInnél, és nem sokkal később vissza is kapta az eredeti profilját.
Fontos megjegyezni, hogy egy átlag felhasználóval ez a történet valószínűleg nem happy-enddel zárult volna. Paróczay Balázs profiljának letörlése rámutat, hogy a közösségi oldalak moderációja sok sebből vérzik, és ezt leginkább a kisebbségben élő emberek sínylik meg.