Amellett, hogy a vásárcsarnokokban jóval frissebb, finomabb, őstermelői élelmiszereket is beszerezhetünk, a piacozás hétvégi programnak sem utolsó. Összeszedtük, melyik budapesti piacokat érdemes csekkolni!
1. Fény utcai Piac
A Mammut szomszédságában található a budai oldal legfelkapottabb piaca, a Fény utcai. A piaci szinteken közel 100 árusító asztalán terül el a portéka, és talán itt a legnagyobb a felhozatal organikus, bio és eredetvédett áruból. Ha az ember csak ebédelne egyet, talál itt a hagyományos piacokhoz hasonlóan lángost, rántott húst vagy sült kolbászt. Ami nagy plusz, hogy számos programot is szerveznek a piac területén, random koncertektől kezdve (volt, hogy maga Presser Gábor ült le zongorázni) a Kipakoló bolhapiacig.
2. Lehel Csarnok
A XIII. kerületi Lehel csarnok a gasztrobloggerek kedvenc spotja, Mautner Zsófi és Újlipótváros krémje is előszeretettel szerzi be innen a vasárnapi húslevesbe valót. Kiemelnénk az ázsiai boltot, ahova ha egyszer betér az ember, nehéz ott nem órákat eltölteni. A Lehet téri piac mellett egyébként az esztétikát tekintve is nehéz szó nélkül elmenni, ami építészkörökben is igen heves vitákat váltott ki: a lebontott épület helyén ifj. Rajk László tervei szerint épült fel 2002-ben az a vásárcsarnok, amit gúnynévvel Kofahajóként kezdtek el illetni.
3. Fővám téri Vásárcsarnok
A főváros legrégebbi piaca, a Nagyvásárcsarnok helyezkedik el a legfrekventáltabb helyen, a Vámház körúton, ahova a helyiek mellett a turisták is rendszerint betévednek, de olyan ismert emberek is megfordultak már itt, mint Margaret Thatcher, Diana hercegné vagy a japán uralkodó. A Pecz Samu által tervezett épület 1897-ben nyitotta meg a kapuit, azóta átesett már egy nagyobb felújításon, és népszerűsége azóta is töretlen: 2013-ban a CNN Travel Európa legjobb és legszebb piacának választotta.
4. Rákóczi téri Vásárcsarnok
A Rákóczi téri Vásárcsarnok Józsefváros szívében található és a VIII. kerület emblematikus helyszíne, a második legrégebbi piac, amit egy 1988-as tűz miatt fel is kellett újítani. Amellett, hogy friss húsok, halak, zöldségek és savanyúságok várják a betérőket, az épület körül is hatalmas az élet: számos bisztró, kocsma és kávézó van a közelben, a Csigától kezdve a szomszédos utcákban lévő Macskáig, Hintalóig vagy Auróráig, és jó időben a térre is rendszerint szerveznek szabadtéri kulturprogramokat.
5. Teleki téri Piac
A szintén józsefvárosi Teleki téri Piac története 1785-ig nyúlik vissza, amikor erre a területre helyezték át az állatvásárt. A Teleki téren 1897-től főleg használtcikkeket árusítottak, majd 1950-től kezdett el hagyományos piacként üzemelni, egészen a 2011-es bezárásig és lebontásig. A Piac körülbelül 10 évvel ezelőtt, 2014-ben nyitott újra, a helyiek örömére pedig több szeretett, jól bevált árus is visszatért. A Teleki téri Piac az egyik legforgalmasabb lokál hely, ahova turisták nemigen fognak betérni, és ami anélkül elégíti ki a piacózók összes igényét, hogy különösebben flancolna.