A brit miniszterelnök szerint a filmben is feldolgozott, létező probléma nem olyan, amit törvényekkel meg lehet oldani, valódi megoldásokért a jótékonysági szervezetekre kell támaszkodni.
Elérhetővé teszik a brit középiskolások számára a Netflix Kamaszok (Adolescence) című sorozatát, derül ki a Variety cikkéből. A négyrészes drámát, amely egy brit család tragikus történetét dolgozza fel, miután egy 13 éves fiút gyilkosság vádjával letartóztatnak, az Into Film+ oktatási streamingplatformon keresztül teszik elérhetővé a fiatalok számára, a film mellé pedig a tanárok és a szülők is kapnak segédanyagokat, hogy meg tudják vitatni a sorozatban látott kérdéseket, problémákat.
A programot azután jelentették be, hogy Keir Stramer brit miniszterelnök egy kerekasztal-beszélgetés során több gyermekjóléti- és jótékonysági szervezettel is konzultált, a megbeszélésen pedig részt vett a sorozat egyik alkotója, Jack Thorne is. Thorne már korábban is beszélt arról, hogy a Kamaszok (a filmről itt írtunk részletesebben) iskolai oktatóanyag is lehetne, mert kellő betekintést ad abba, milyen tartalmakkal találkoznak a mai fiatalok az interneten, és milyen hatások érik őket az online térben, így pedig segítséget adhat nekik a mai kihívások kezelésében.

Keir Stramer a beszélgetést követően úgy nyilatkozott, szerinte a filmben látott problémákat nem törvényekkel lehet megoldani, hanem a jótékonysági szervezetek munkájára kell támaszkodni ahhoz, hogy valós megoldás születhessen.

„Apaként, aki ezt a sorozatot a tizenéves fiával és lányával nézte meg, elmondhatom, nagyot ütött. Fontos kezdeményezésnek tartom, hogy minél több diákot ösztönözzünk arra, hogy megnézze a műsort. Ahogy a saját gyermekeimnél látom, hogyan változott meg a kommunikációjuk, milyen tartalmakat néznek, és hogyan beszélgetnek a társaikkal, létfontosságú, hogy nyíltan beszéljünk ezekről a dolgokról, főleg, ha megfelelően akarjuk támogatni őket a jelenkori kihívások és a rosszindulatú befolyások kezelésében” – nyilatkozta a miniszterelnök.
Anne Mensah, a Netflix brit tartalmakért felelős alelnöke szerint a sorozat „megragadta a nemzeti közérzetet, fontos beszélgetéseket indított el, és segít megérteni a fiatalok és szülők előtt álló mindennapi kihívásokat”.