Horváth László kábítószer-kereskedelem felszámolásáért felelős kormánybiztos a HírTv-nek vázolt fel néhány elképzelést arról, hogyan szorítanák vissza a drogkereskedelmet Magyarországon.
Orbán Viktor hadat üzent a drogkereskedelemnek, a miniszterelnök még a februári évértékelő beszédében tért ki arra, hogy „Itt baj van”, az országot ugyanis elárasztották az „olcsó, mérgező kotyvalékok, szintetikus szerek”, ezt pedig meg kell fékezni, „szó szerint bármi áron”. Gulyás Gergely a február 27-i Kormányinfón jelentette be, hogy Horváth László fideszes képviselő fog felelni kormánybiztosként a kábítószerek terjedésének megakadályozásáért, a kormánybiztos pedig a HírTv Napi aktuális című műsorában már vázolt is néhány intézkedést, amivel visszaszorítaná a drogkereskedelmet és fogyasztást Magyarországon.
Elképzelhetőnek tartom a közveszélyességi őrizetbe vételt. Tehát ha valaki tudatlan állapotban hever az utcán teljesen elbódulva vagy éppenséggel, mert ezek a szerek olyan hatásúak, hogy nem lehet kiszámítani őket, vagy valaki éppen agresszívan őrjöng közterületen, félelmet okoz, veszélyes, akkor a közterületről el lehessen távolítani, őrizetbe lehessen venni addig legalább, amíg ki nem tisztul
– nyilatkozta a kábítószer-kereskedelem felszámolásáért felelős kormánybiztos, aki emellett arra is kitért, hogy a kábítószer-kereskedőkkel szemben akár teljes vagyonelkobzást is alkalmazna, amely által nemcsak a terjesztés által keresett pénzt, hanem a teljes vagyont elvennék attól, akit kábítószer-kereskedelmen kapnak rajta.
„Ebből a vagyonból kell majd megfizetni azt a kárt, társadalmi kárt, amit okozott.”
Horváth László szerint a bizonyítási kényszer is megfordulna, mert nem azt kell bebizonyítani, hogy a terjesztő kábítószer-kereskedelemből szerezte ezt a vagyont, hanem neki, a kereskedőnek kell bizonyítania azt, hogy nem abból szerezte a vagyont. A kormánybiztos emellett beszélt a településről való kitiltás lehetőségéről is, ahogy ugyanis ő mondja, a kábítószer-kereskedők a legtöbb esetben ott terjesztik a kábítószert, ahol laknak, ahol élnek, ezért elképzelhetőnek tarja azt a módosítást, hogy a közösség védelme érdekében a közösségtől távol lehessen tartani a kábítószer-kereskedőt, és meghatározott időre akár ki is lehessen tiltani egy településről.