Tényleg átláthatóbb lesz így a tartalomfogyasztás?
Címkét kapnak az államilag ellenőrzött médiából származó tartalmak a TikTok-on. A videómegosztón mostantól „államilag ellenőrzött média” címkével illetik meg azokat a felhasználói fiókokat, melyeknek tartalma és előállítási folyamata kormányzati ellenőrzés vagy befolyás alatt áll. A TikTok nem most áll elő először ezzel a változtatással, amely kezdetben az oroszországi, ukrajnai és fehéroroszországi tartalmakra vonatkozott.
Az államilag támogatott média címkézésével az a célunk, hogy az emberek pontos, átlátható és lekövethető tartalmat kapjanak akkor is, ha egy olyan videót néznek, amely egy ország kormányának álláspontját képviseli„
– írta a TikTok hivatalos közleményében.
A TikTok a Mashable-nek elmondta, melyek azok az országok, amelyeknél mostantól feltűnhetnek az említett címkék:
Afganisztán, Örményország, Ausztria, Azerbajdzsán, Belgium, Bulgária, Kanada, Kína, Horvátország, Csehország, Dánia, Észtország, Finnország, Franciaország, Grúzia, Görögország, Hollandia, Horvátország, Magyarország, Írország, Németország, Olaszország, Japán, Kazahsztán, Kirgizisztán, Lettország, Litvánia, Luxemburg, Málta, Mongólia, Hollandia, Lengyelország, Portugália, Ciprusi Köztársaság, Moldovai Köztársaság, Románia, Spanyolország, Svédország, Szlovákia, Szlovénia, Tádzsikisztán, Türkmenisztán, Egyesült Királyság, Egyesült Államok és Üzbegisztán.
A címkét miniszterek, elnökök, de akár kormányhivatalok, sőt, még az adott kormányok által működtetett vagy befolyásolt médiaorgánumok is TikTok-fiókjai is megkaphatják.