2024.12.10 13:59
Olvasási idő 2:36
Szöllősi Anna

Csoportkép, ananász és pizza, na meg lista arról, mit NEM keresünk: red flagek az online társkeresőkön

Csoportkép, ananász és pizza, na meg lista arról, mit NEM keresünk: red flagek az online társkeresőkön
Forrás GettyImages / Guzaliia Filimonova
ÉLETMÓD BUMBLE TÁRSKERESŐ TINDER

Vannak olyan apróságok az online társkereső profilokon, amik sokakban megkongathatják a vészharangot, még ha elsőre nem is tűnnek üvöltő red flagnek. Ezekből gyűjtöttünk össze néhányat.

Személyes preferencia kérdése, hogy ki mi alapján választ párt, és miért húz valakit jobbra vagy balra egy randiappon. Ami viszont biztos, hogy másodpercek alatt kategorizálunk be embereket a tetszik/nem tetszik dobozokba, és néha olyan apróságon áll vagy bukik a dolog, mint egy cuki kutyás fotó, vagy, ha a másik ananásszal/ananász nélkül eszi a pizzát, és úgy érzi, ezt ország-világgal muszáj megosztania...

Paul Brunson, a Tinderrel együttműködő randiszakértő az Uniladnak arról beszélt, vannak olyan aspektusok, melyeket a nagy számok törvénye alapján érdemes figyelembe venni a profilunk szerkesztésénél, és néhány apróság, amik sokakban megkongathatják a vészharangot. 

A randiappok világa addiktív, és sokszor nagyon fárasztó műfaj tud lenni: a Singles Reports adatelemző cég 2022-es felmérése szerint a megkérdezett 18-54 évesek nagyjából 80 százaléka tapasztalt már érzelmi fáradtságot és kiégést az online társkeresés miatt – ha időben észrevesszük, hogy valakivel biztosan nem illünk össze, sok felesleges körtől kímélhetjük meg magunkat. 

Csoportképek, halas fotók, szevasztok! 

Nem biztos, hogy imponáló, ha valaki csak egy fotót tölt fel, vagy a korán és nevén kívül nem ad meg magáról további információt. A hiányos profil azt sugallhatja, hogy nem gondoljuk komolyan, és félvállról vesszük ezt az egész ismerkedés dolgot. 

Kiemelt tartalom
Intimitás elköteleződés nélkül: mit tesz az emberi kapcsolatokkal a randiappok új opciója? Intimitás elköteleződés nélkül: mit tesz az emberi kapcsolatokkal a randiappok új opciója? 2024.9.26 15:51

Meglepően sok pixeles, elmosódott fotóval vagy csoportképpel(!) is találkozni a társkeresőkön. Az ilyen appoknál viszont főleg a vizualitáshoz tudunk nyúlni, hogy jó első benyomást tegyünk a potenciális kiszemeltjeinkre, így célszerű ezekre a platformokra összeválogatni egy csokornyi kevésbé silány minőségű felvételt – saját magunkról, és nem a komplett baráti társaságunkról. 


És ott van persze a rettegett halfotó, amibe olyan érzés még 2024-ben is belefutni, mintha a torkunkon akadna egy méretes szálka...

A Tinder április 1-jei tréfája, hogy bannolja a halas fotókat a platformról. Sajnos tényleg csak tréfa volt. Forrás Tinder

„Ezt NEM keresem“

Riasztó lehet, amikor felvázolunk mindent, amit biztosan nem keresünk a potenciális partnerünkben. Például, „ne lépj kapcsolatba velem, ha gyereked van,“ vagy „ne húzz jobbra, ha csak gyúrós fotóid vannak." Brunson szerint más listázni a profilunkon már a legelején, hogy mitől ódzkodunk, mint elmagyarázni a számunkra fontos értékeket egy ismerkedési folyamat vagy kapcsolat kontextusában. 

„Az, hogy milyen értékeket keresel, egy dolog, de teljesen más a legelején azt mondani, hogy „ne keress meg, ha házas vagy.“ Ez azt kiáltja, hogy problémáid vannak a bizalommal. Azt sem célszerű viszont egyből kiírni, ha mondjuk házasságot keresel“ – mondja a szakértő. 

Kiemelt tartalom
„Basszák meg a randiappok, jobb vagyok élőben!“ – Miért szeretünk ki az online társkeresőkből, és hol ismerkedünk helyettük? „Basszák meg a randiappok, jobb vagyok élőben!“ – Miért szeretünk ki az online társkeresőkből, és hol ismerkedünk helyettük? 2024.9.21 9:39

Brunson szerint a randizás során jó őszintének lenni azzal kapcsolatban, hogy ki vagy te, és mire vágysz. Megjegyezte: a potenciális partnerek felé való megnyílás egy dolog, viszont a barátok és a család felé való megnyílás a randizásról sokaknak még nehezebben megy. A Tinder és a NO MORE szervezet együttműködésben végzett kutatás szerint vonzódunk az olyan terekhez, ahol elfogulatlan visszajelzéseket kaphatunk: az egyedülálló nők 75 százaléka elzárkózik attól, hogy a barátaival és a családjával beszéljen randizási szokásairól, míg 57 százalékuk könnyen megnyílik erről mondjuk a műkörmösénél. 

Sajnos tényleg léteznek.

A fentiek mellett a Buzzfeed is összeszedett néhány olvasói véleményt arról, mik az ultimate red flagek és pickup line-ok egy profilon, amik néha szürreálisnak tűnhetnek, de saját tapasztalatunkból is mondjuk: sajnos tényleg léteznek.

  • „Amikor magyaráz valamit az ananászról a pizzán.“
  • „Ha a profilján az áll, »edzőtermi partnert keres.«“
  • „Ha azt mondja: »nem valószínű, hogy én fogok először írni».“
  • „Ha csak az Instagram-nevét írja ki.“
  • „A királyi titulus bárminemű említése, azaz, ha királynak, királynőnek vagy hercegnőnek nevezi magát.“
  • „Ha arról beszél, hogy nem is érti, miért van itt.“
  • „Mindenkit balra húzok, aki megszállott utazó. A legtöbb ember szeret utazni, elég unalmas, ha ennyi a személyiséged.
  • „Amikor a bemutatkozó szövegben az áll, hogy »Nevettess meg!« Figyelj, értem, hogy fontos a humor, de ezt jobban is megfogalmazhatnád, mert ez úgy hangzik, mintha csak azért lennék itt, hogy téged szórakoztassalak.”
  • „Amikor a férfiak olyan státuszszimbólumokkal pózolnak, mint egy drága óra vagy egy puccos autó.”
  • „A kiírás, hogy »a következő X napban a városban leszek.«
  • Amikor olyat ír, hogy »ha nem tudsz elviselni a legrosszabb állapotomban, akkor nem érdemelsz meg a legjobban sem.»
Kövessétek a REFRESHER-t, iratkozzatok fel közösségi csatornáinkra is, hogy ne maradjatok le a folyamatosan frissülő tartalmainkról: @refresherhu néven ott vagyunk a TikTokon, az Instagramon, a YouTube-on, Spotifyon és a Facebookon is!