Krokodilok esetében még nem találkoztak a szűznemzés jelenségével, néhány állatnál azonban előfordulhat, hogy saját magát sikerül megtermékenyítenie.
Bizonyos madárfajoknál, halaknál és hüllőknél láttak már hasonlót, arra eddig azonban még nem volt példa, hogy egy krokodil saját magától essen teherbe. A Royal Society nevű folyóiratban megjelent tanulmány szerint egy Costa Rica-i állatkertben azonosították az első olyan esetet, amikor egy nőstény krokodil saját magát termékenyítette meg és rakott tojásokat.
Az eset még 2018-ban történt, az akkor 18 éves állat 2 éves kora óta lakott a helyi állatkertben, végig elkülönítve társaitól. Az állat akkor 14 darab tojást rakott le, amely a tudomány szerint nem ritka a fogságban tartott élőlényektől, egy tojás azonban egy teljesen kifejlett kis krokodilt bújtatott, amely genetikailag 99,9 százalékban megegyezett anyja génállományával. A kis krokodil bár teljesen kifejlődött a kotlás során, végül nem kelt ki, idő közben elpusztult.
A hegyesorrú krokodil veszélyeztetett állatfaj, a szakértők szerint a szűznemzés többek között az állat életkörülményei miatt jöhetett létre.