A felhasználók szerint az alkalmazás számos más, politikai, vallási és etnikai preferenciára utaló kifejezést megenged.
Error üzenet ugrik fel, azoknál a Grindr-felhasználóknál, akik jelezni szeretnék profiljukon, hogy nem akarnak cionistákkal összematchelni, írja a 404. Több felhasználó is arról számolt be az oldalnak, hogy az alkalmazás nem engedi, hogy beírják profiljukba a „no Zionist“ vagy „no Zionists“ (szó szerint cionista nem, cionisták nem) szövegeket, viszont bármilyen más preferenciát igen.
A 404 írója maga is tesztelte, és csak a cionista szót tudta beírni a bemutatkozásába, azt, hogy cionisták ne érdeklődjenek iránta, viszont már nem hagyta jóvá a rendszer. Ezzel szemben a „no Arabs, „no Blacks, „no Palestinians,” „no Muslims,” „no Christians,” „no Jews,” „no trans,” „no Republicans,” és „no Democrats“ kifejezésekkel jelezhető, hogy az illető nem nyitott bizonyos emberekre.
Egyes Grindrezők állítják, hogy már 2024 májusában kaptak ilyen üzenetet, így nem tudni, pontosan mikor módosult az app felhasználói szabályzata. A hivatalos felhasználási feltételek azonban kimondják, hogy „nem lehet tehet közzétenni, tárolni, küldeni, továbbítani vagy terjeszteni olyan információt vagy, amelyet egy józan gondolkodású személy kifogásolhatónak, rágalmazónak, becsületsértőnek, sértőnek, obszcénnek, illetlennek, pornográfnak, zaklatónak, fenyegetőnek, kínosnak, szomorúnak, vulgárisnak, gyűlöletkeltőnek, faji vagy etnikai vagy egyéb szempontból bármely csoport vagy személy számára sértőnek, szándékosan félrevezetőnek, hamisnak vagy egyébként nem megfelelőnek ítélhet, függetlenül attól, hogy ez az anyag vagy annak terjesztése jogellenes-e.”

2020-ban a Grindr zéró toleranciát hirdetett a rasszizmus ellen, és bejelentették, hogy megszüntetik az etnikai szűrőket. Azonban több híroldal és felhasználó is észrevette, hogy mindez csak a bejelentés után hetekkel történt meg.
A Grindr alapítója, Joel Simkhai, aki izraeli állampolgár, 2018-ban távozott a cégtől, miután azt eladták egy kínai játékgyártó vállalatnak. 2024 szeptemberében a The Forward arról számolt be, hogy „Izrael-párti zsidók” panaszkodtak arról, hogy többen is ellenségesen viselkedtek velük a társkeresőn, mert izraeli zászlós emojikat használtak vagy cionistának vallották magukat. 2025 márciusában az izraeli LGBTQ-egyenlőségért küzdő Aguda nevű szervezet arról számolt be, hogy „jelentősen megnőtt a lincselési és késeléses támadások száma, amelyek során a népszerű társkereső alkalmazás, a Grindr segítségével LGBT-embereket vettek célba Észak-Izraelben”. Az Jerusalem Post akkor arról írt, hogy a támadók állítólag hamis Grindr-profilokat hoztak létre, hogy magukhoz csalogassák az áldozatokat.
A 404 megkereste a Grindr-t az üggyel kapcsolatban, de nem válaszoltak megkeresésükre.