Úgy tűnik, Majka az új Azahriah.
Szombaton a Campus fesztiválon lépett fel Majka, aki a Csurran, cseppen című slágere végén a saját maga által alakított miniszterelnök karakter fejbelövését imitálta. Ez nem újdonság, a produkció visszatérő eleme, amit a Budapest Parkban is láthatott a közönség, ugyanakkor a Fidesz-közeli média és influenszersereg most fedezte fel az ügyet.
A debreceni fesztiválon történtek után arról kezdett el szólni a kormánypárt üzeneteit mantrázó orgánumok kommunikációja, hogy Majka „a miniszterelnök kivégzésére buzdított”.
A Hír TV híradójában úgy fogalmaztak, hogy Majka „a tömeget hergelte”, és még arról is beszámoltak, hogy „a jelenet végén a tömeg önkívületben ujjongani kezdett”. Az esetet összekötötték a tavalyi, Robert Fico elleni merénylettel, ahol a merénylő motivációi közül csak azt emelik ki, hogy nem értett egyet azzal, hogy a szlovák miniszterelnök nem támogatja Ukrajnát.
Ahogy a 444 is utal rá, úgy tűnik, Majka lett az új Azahriah: Deák Dániel a Magyar Nemzetnek „elemezte” a történéseket, Bohár Dániel meg azt hozta ki belőle, hogy „a Tisza-szekta hivatalos nyelve az erőszak”.

Majka Facebook-posztban reagált a történésekre, amiben elmondta, hogy az egész fejbelövés egy geg, és „nem lehet ennyire hülyének nézni az embereket”. Egy „régi bölcsességet” is odafűzött a végére, ami előadóművészek között él: „A szórakoztatóiparban az első számú szabály, hogy sose nézd hülyének a közönséget.
Mert aki a közönséget hülyének nézi, az a hülye”.
Vasárnap este a Campus szervezői is nyilatkozatott tettek közzé a Facebokon, amiben elhatárolódnak „mindenféle erőszaktól, a politikai felhangoktól, valamint a színpadi produkciók félreértelmezhető műsorelemeitől is”.
A kérdésben Pottyondy Edina is megszólalt, aki szerint ennyi erővel betilthatnák Petőfi Sándort is olyan versekért, mint az Akasszátok föl a királyokat! vagy a Dicsőséges nagyurak…, illetve utal rá, hogy a fideszeseknek akkor nem volt bajuk az erőszakkal, amikor pont Majka „egy ellenzéki közszereplő megverésére buzdított” a Facebookon, vagy amikor Bencsik András, a Demokrata főszerkesztője a „bubuk” kivégzéséről fantáziált.
A Telex, illetve több kommentelő is utal rá, hogy ezzel a felháborodással a kormánykommunikáció beismeri a párhuzamot Magyarország és a fiktív Bindzsisztán között, ugyanis eddig az volt a narratívájuk, hogy ez egy kitalált sztori.