Ha csak úgy meghallanád a rádióban a Velvet Sundown dalait, azt gondolnád, „hm, ezt a 60-as évekbeli bandát nem is ismerem”. Nem pedig azt, hogy „haha, de vicces ez a mesterséges intelligencia”.
Újabb MI-szenzáció bukkant fel, ami miatt fájhat a hús-vér zenészek feje, ugyanis The Velvet Sundown néven megérkezett egy, a 60-as, 70-es rockzenéjét zavarba ejtően hitelesen hozó, mesterséges intelligencia által generált zenekar. A zenekarról az Ars Technica számolt be, akik hétfőn még félmilliós havi hallgatottságról számoltak be. Cikkünk megírása a napján ez a – naponta egyszer frissülő – adat több mint 634 ezer.
Szóval több mint 634 ezer valós felhasználó játszotta le az elmúlt 28 napban egy nem valós zenekar valamely dalát legalább egyszer, ami annak is köszönhető lehet, hogy a Velvet Sundown(on keresztül a mesterséges intelligencia) tényleg ijesztő hitelességgel hozza az említett zenei világot.
Azt, hogy a Velvet Sundownt nem hús-vér emberek csinálják, igazából csak az teszi egyértelművé, ha megnézzük a képi tartalmaikat, amiken egyértelműen látszik az MI munkája.
A Velvet Sundown bőven nem az első, aki meghódította a Spotifyt. A Last Week Tonight nemrégiben készült, mesterséges intelligenciára fókuszáló epizódjában John Oliver példaként említette a Devil Inside formációt is, ami az elmúlt két évben 10 albumot adott ki – ez még a mai világban is teljesíthetetlen lenne valódi zenészek számára. A zenekar dalainak tematikája sokszor fedi egymást a Velvet Sundownéval, ami az MI kezdetlegességét jelzi, de hát ez sovány vigasz a művészeknek.

Ahogy a hírt feldolgozó 24.hu is írja, ez valahol a Spotify hibája is, mert lazán átengedi az MI-tartalmakat, kikötés nélkül, ugyanakkor az meglepő, hogy a Velvet Sundown más streaming platformokon is elérhető, többek között a Deezeren, ami egyébként sokkal keményebb álláspontot képvisel a mesterséges intelligencia által generált dalokkal kapcsolatban.