Újabb fejezet kezdődik Majoros Zita márkájának történetében.
A Printa már tizenöt évvel ezelőtti indulása óta a budapesti kreatív közösség meghatározó szereplője. Majoros Zita alapító vezetésével a brand elkötelezetten képviseli a fenntarthatóság alapértékeit, és most újabb fejezet nyílik a márka történetében: a Printa edition, egy új galériatér, amely a szerigráfia eszközével nyit új perspektívát a helyi kortárs művészeti szcénában.
Az új galériatér a márka alapértékeire épül, egyfajta visszatérés a gyökerekhez, ugyanis tizenöt évvel ezelőtt, a Rumbach Sebestyén utca 10. szám alatt indult el a Printa concept store, szitanyomó műhely és galéria formájában. Az évek során a galéria működése azonban háttérbe szorult.
A Printa edition célja, hogy a kortárs művészeti szcéna új szereplőjeként a figyelmet a szitanyomás művészeti értékére irányítsa.
„A szitanyomás technikája egyedülálló módon kapcsolja össze a design és a képzőművészet világát. Varga Bálinttal, tehetséges grafikussal és szitanyomó stúdiónk vezetőjével újra elkezdtünk művészekkel dolgozni szitanyomott szériákon és szerigráfiákon. Ez önmagában is egy izgalmas folyamat, de felmerült bennünk a kérdés:
Mi lenne, ha olyan alkotókat is bevonnánk, akik más médiumban dolgoznak, és még nem próbálták ki ezt a technikát?
Így született meg a Printa edition galéria koncepciója” – mesélte Majoros Zita, a Printa alapító-tervezője.
A limitált kiadású szerigráfia-kollekciókon túl a Printa edition törekvése, hogy a képzőművészet egyéb műfajait is képviselje.
A galéria első kiállítása, a Homebound az otthon fogalmát és annak sokrétű jelentését állítja középpontba. Az alkotások a hazatalálás, a helyvesztés, valamint az otthon keresésének és megtalálásának történeteit mutatják be. Olyan kérdésekre keresi a választ, hogy mitől válik az otthon otthonná, hogyan hat az egyénre az otthon elhagyása, és hogyan teremthető meg újra az otthonérzet egy állandóan változó környezetben. Az alkotások az otthon fizikai terén túl annak érzelmi és szellemi dimenzióira is reflektálnak, miközben a szubjektív és univerzális narratívák összefonódnak.
A Homebound kiállítás kiindulópontját is a márka mögöttes története inspirálta, a Printa ugyanis tizenöt éve ugyanabban a belvárosi térben működik, ahol az évek során nemcsak otthonra talált, hanem a helyszín szervesen összefonódott a márka identitásával is.
A kiállító művészek között szerepel Oleksandra Balytska, Sandra Poliakov és SzántóSári is. A kiállítás, melynek koncepcióját Vikárius Réka gondozta, január 30-ig látogatható.
A Homebound szerigráfiák limitált példányszámban elérhetők a Printa boltjában és online felületén.