Kánya Tamás, a magyar land art talán legismertebb alkotója soha nem látott pompájában alkotta újra a budakalászi ártéri erdő látványosságát.
Miután a Duna szeptemberi tetőzése megsemmisítette, Kánya Tamás land art művész a télre újra megépítette Manófalva nevű erdei installációját a budakalászi ártéri erdőben, ami a rengeteg kis ajtónak, ablaknak, hidaknak, létráknak, erkélyeknek, lépcsőknek és hintáknak köszönhetően most újra teljes pompájában várja az arra járó érdeklődőket.
„Taplógombából, fakéregből és gledícsiából háztetőket készítettem, fűzfavesszőből pedig kerítéseket fontam. A csúcsos tetőket narancseperrel díszitettem. Felhasználtam még vadgesztenyét, kacsakövet, apró kavicsot, kagylót és rengeteg uszadékfát ami most bőven akad“ – írja egy teljes galériányi fényképet mellékelve az alkotó a közösségi médiában.
A poszt szövege szerint Kánya a Duna vízszintjének csökkenése után pár régebbi alkatrészt megtalált az erdőben, amiket így ismét fel tudott használni, de számos új elemet is összeszedett a környékről. Az alkotó szerint az installáció elsősorban madár- és mókusetető, nem játszótér, a szülőket ezért arra kéri, hogy ne engedjék a gyerekeiknek, hogy megmozgassák, átrendezzék az egyes elemeket.
„Kiírtam azt is, hogy ne szórjanak össze-vissza mindenféle madáreleséget, mert csak a patkányokat csalják oda, főleg ha olyan dolgokat hoznak, amit a madarak meg se esznek. [...] Szinte mindenki megáll bámészkodni és videókat készíteni, mikor a madarak jönnek csipegetni, de főleg, mikor a mókusok megjelennek diót és mogyorót gyűjtögetni“ – írja.