A törvényjavaslat értelmében nem lehetne kamu születési időpontokkal trükközni, és az idősebb felhasználóknak is igazolniuk kellene az életkorukat.
Megtiltaná a 16 éven aluliak közösségimédia-használatát egy törvényjavaslat, amelyet január 24-én terjesztettek elő Floridában, derül ki a Guardian cikkéből.
A floridai képviselőház 106-13 arányban, kétpárti szavazással fogadta el a javaslatot, ami legközelebb a republikánusok által ellenőrzött szenátus elé kerül majd. Mint írják, a techcégeknek az életkor igazolásához „nem kormányzati, független, a közösségi médiaplatformhoz nem kapcsolódó harmadik fél” szolgáltatásait kellene igénybe venniük.
„A közösségi médiából származó dopaminhatások úgy hatnak, mint egy digitális fentanil. Még a legfigyelmesebb szülőnek vagy a legfelkészültebb tinédzsernek is nehéz becsukni az ajtót előttük“ – mondta Fiona McFarland, a törvényjavaslatot támogató republikánus politikus múlt szerdán a képviselőházban.
Az Egyesült Államok tiszti főorvosa, Vivek Murthy szerint óriási veszély leselkedik a gyerekekre a közösségi médiában, de egyelőre nincs elég kutatási eredményünk, hogy jobban átlássuk az egyes platformok káros hatását, hatásait. „Számos jel utal arra, hogy a közösségi média a gyerekek és serdülők mentális egészségét és jóllétét is mélyen károsíthatja“ – magyarázta Murthy.
Nem Florida egyébként az egyetlen amerikai állam, amelyik hasonlóval kacérkodik. Utah államban a 18 év alattiaknak csak szülői beleegyezéssel engedélyezik a közösségimédia-használatot, este fél 11 és reggel fél 7 között pedig tiltják a bejelentkezést.