Ez egyébként is érzékeny téma most Hollywoodban.
Tom Hanks vasárnap az Instagram-oldalán közölte: semmi köze ahhoz a reklámhoz, amely az ő arcával árul valamiféle fogászati biztosítási terméket, a reklámban szereplő alak pedig nem ő, hanem a mesterséges intelligenciával létrehozott verziója.
„Vigyázat!!“ – szólítja fel követőit Hanks, aki egy képet is megosztott, amelyen a fiatalabbnak tűnő mása látható, és feltételezhetően ebből a reklámból származik.
A videót azóta is keresi a nemzetközi sajtó, de nem találták meg sehol.
Az, hogy mesterséges intelligenciával hozzák létre színészek képmásait, egyébként is Hollywood egyik legforróbb témájává vált az utóbbi időben, mivel ez az egyik oka a folyamatban lévő színészsztrájknak.
A mesterséges intelligencia sokkal egyszerűbb és olcsóbb CGI-használatot tesz lehetővé, így olyan színészek alakításait tudják vászonra vinni, akikkel soha egy percet sem forgattak. A SAG-AFTRA, azaz a színészek szakszervezete azzal érvel, hogy a stúdiók a technológiát arra akarják használni, hogy a színészi állásokat megszüntessék digitális képmásokat készítve, ezeket pedig méltányos díjazás nélkül örökké használhatják.
Tom Hanks a The Adam Buxton Podcastban már korábban is beszélt arról, hogy a technológia által könnyen lehet, hogy még a halála után is „játszani fog“ majd filmekben. A színészi játék lehet, hogy nem lesz ugyanolyan, de Hanks szerint ez nem biztos, hogy érdekelni fogja a tömegeket.
Kétségtelen, hogy az emberek meg fogják tudni mondani [hogy valódi színészt látnak-e], de a kérdés az, hogy érdekelni fogja-e őket. Biztos vannak, akiket nem, akik nem fognak elhatárolódni ettől
– mondta Hanks, aki szerint lehetett erre számítani, elég, ha a 2004-es Polar Expresszre gondolunk, ahol irdatlan mennyiségű adatot felhasználva formálták olyanra a karaktereket, hogy kiköpött másaik legyenek a színészeknek.