Csütörtökön pályára lépett a vébé egyik legnagyobb esélyese, illetve Cristiano Ronaldo is. Vegyes színvonalú meccsek az ötödik játéknapon.
Csütörtökön ismét négy meccset rendeztek a katari világbajnokságon.
Kameruni születésű játékos okozta Kamerun vesztét
Nem feltétlen volt a világbajnokság legjobban várt mérkőzése Kamerun és Svájc összecsapása, viszont mindkét csapat komoly keretekkel és topligás játékosokkal érkezett a vébére. Ehhez méltóan indult a meccs, több helyzet is adódott mindkét oldalon. Svájcnál volt többet a labda, viszont az afrikai válogatott kontratámadási veszélyesebbnek bizonyultak, Yann Sommeren, a Mönchengladbach bravúrkapusán azonban nem tudtak kifogni Choupo-Motingék.
A második félidőt viszont sokkal kreatívabban kezdte a svájci válogatott, szépen játszották át a kameruni védelmet, amiből Embolo került ajtó-ablak ziccerbe, csapata első kaput eltaláló lövésével pedig meg is szerezte a vezetést. Érzelmileg is fontos pillanat volt ez, hiszen a Monaco támadója nem ünnepelte első világbajnoki gólját, mert pont az ellen a Kamerun ellen szerezte, ahol ő maga is született. A második játékrészben – egy-két szép megmozdulástól eltekintve – nem nagyon okozott gondot az afrikai alakulat Xhakáéknak. Már a szünetről visszatérve látszott, hogy a svájciak sokkal jobban tudják kontrollálni a játékot, mint a meccs elején, és ők lőhették volna a több gólt a helyzetek minősége alapján is, az eredmény viszont 1-0 maradt a G csoport nyitómérkőzésén.
Valverdéék nem bírtak a koreaiakkal
Son Heung-min sérüléséből felépülve kezdő volt a H csoport első meccsén, amelyen a világsztárokkal felálló Uruguay volt a dél-koreaiak ellenfele. Az első félidőben nem igazán jöttek ki a két válogatott egyéni képességei közti különbségek, mindkét oldalon egy-egy nagy helyzet akadt, de egyik sem ment be.
A második játékrészben a dél-amerikaiak próbálkoztak többet, de ahhoz nem voltak elég kreatívak, hogy feltörjék a koreaiak szervezett védelmét. A hajrában megérkeztek a helyzetek, főleg távoli lövések formájában, a 89. perceben Fede Valverde akkora bombát eresztett el, hogy a kapufa majdnem beletört, de kifelé pattant róla. Végül, egy nem túl eseménydús találkozón, gól nélküli döntetlen született.
Kihűlt a popcorn, mire beindult a sztori Ronaldóék bemutatkozásán
Cristiano Ronaldo a Manchester Uniteddel kapcsolatos botrányai miatt sokat szerepelt a hírekben az utóbbi hetekben, ma pedig Portugália csapatkapitányaként a katari világbajnokságon is pályára léphetett, a himnuszok közben el is eredtek a könnyei. A 2016-os Eb győztesének az a Ghána volt az első ellenfele a H csoportban, akik Thomas Partey-val (Arsenal) és Mohammed Salisuval (Southampton) álltak fel a dohai 974 Stadionban. Nem tartozott a vébé leglátványosabb első 45 perce közé a portugál–ghánai, Bernardo Silváék igyekeztek egy-egy szép bontással a nyugat-afrikai válogatott védelme mögé kerülni, de kihagyhatatlan helyzetet nem alakítottak ki, míg ellenfelük 0 kapuralövéssel zárta az első játékrészt.
A második félidő elején is inkább a szabálytalanságok voltak látványosak, az első gól is egy ilyennek volt köszönhető: Salisu a tizenhatoson belül rúgta fel Ronaldót, a portugál világsztár pedig értékesítette az általa kiharcolt tizenegyest. Ezzel a góllal ismét történelmet írt, az első focista lett, aki öt vébén is betalált. A ghánaiakra viszont nem hatott rosszul a bekapott gól, különösen az Ajax játékosa, Kudus volt aktív, a munkájának pedig meg is érett a gyümölcse, egy szép akció végén ő tette középre a 73. percben, a labdájára pedig Andre Ayew érkezett, megszerezve az egyenlítést. Nem örülhettek sokáig, ugyanis egy labdaszerzést követően, a 78. precben Bruno Fernandes indította gyorsan Joao Felixet, aki elhelyezte a labdát a hosszú sarokban. A portugálok ezután megragadták a pillanatot, és nem hagyták levegőhöz jutni Ghánát. Megint Bruno Fernandes lódult meg középen egy labdaeladást kihasználva, és készített elő a másodpercekkel azelőtt pályára lépő Rafael Leaonak. 3-1 a 80. percben. A ghánaiak a hajrára vissza tudtak jönni a meccsbe, Osman Bukari fejelt gólt egy védelmi megingást követő beadásból a 89. percben. A vébén nem először ítélt a bíró maratoni hosszúságú ráadást, a 9 perces hosszabbítás alatt voltak is izgalmak (Diego Costa majdnem odaadta a ghánaiaknak üres kapuval a háta mögött), de gól nem született. Egy unalmasan induló, de szórakoztatóan záruló meccsen Portugália megszerezte a 3 pontot, még ha szűkösen is.
A vébé eddigi legszebb gólja és dominancia a braziloknál
Az első forduló egyik legjobban várt találkozója következett csütörtökön, magyar idő szerint este 8-tól. A vébégyőzelem egyik legnagyobb esélyesének kikiáltott Brazília sokak titkos favoritjával, Szerbiával játszott a G csoportban. A braziloknál többen is kimaradtak a kezdőcapatból (Gabriel Jesus, Martinelli, Rodrygo), akik szinte bármely másik válogatottba beférnének, de még így is óriási sztárparádéval állt fel Tite szövetségi kapitány. Az első félidőben azonban csak apróbb helyzetekre futotta, a szerbek stabilan védekeztek, a sárgamezesek alig-alig tudtak a kapujuk elé kerülni.
A második félidőt aztán egy fokkal dinamikusabban kezdték Neymarék, de először csak a 60. percben kaphattuk fel a fejünket, amikor Alex Sandro messziről lőtte ki a kapufát. Két perccel később azonban összejött a gól: Neymar cselezte magát (túl) a tizenhatoson belülre, de szerencséjére Vinicius Jr.-nak pont úgy pattant a labda, hogy lövőhelyzet legyen. Az ő próbálkozását még Vanja Milinkovic-Savic hárította, a kipattanó viszont pont Richarlison elé került, aki megszerezte a vezetést a braziloknak. A szerbeknek nagyon nem ízlett, hogy hátrányban kellett játszaniuk, akárhányszor elvesztették a labdát támadásépítés során, a brazilok óriási veszélyt tudtak teremteni egy-egy átmenetes szituációból. Meg is érkezett a második találat a 73. percben, amely talán a világbajnokság eddigi legszebb gólja volt, Richarlison gönyörű mozdulattal duplázott.
Brazília a második félidőben egyértelművé tette, hogy a világbajnoki címre pályázik, és 24 lövéssel (10 kapura tartó) gyűrték le azt a szerb válogatottat, amely messze nem nevezhető gyengének. Déli szomszédainknak sem kell szomorkodni, mert a második helyen még továbbjuthatnak a G csoportból, egyébként is az lehetett komoly cél Mitrovicsék számára.