Míg a legnagyobb telefongyártók sorra adták ki összecsukható mobiljaikat, az Apple nem volt hajlandó felülni a hajlíthatós trendvonatra. Egy kínai Youtuber azonban pénzt és időt nem sajnálva elkészítette az első flipes Iphone prototípust.
Az Apple termékek rajongói évek óta várják, hogy kedvenc telefonjuk az elmúlt évek divatját követve végre hajlíthatós, összecsukható változatban is megjelenjen. A konkurencia – Samsung, Huawei, Honor – 2020 óta minden évben előrukkol egy-egy flipes telefonnal, az Iphone telefonok fejlesztői azonban úgy tűnik, csak azért sem hajlandóak kifejleszteni saját változatukat. Persze egyes szóbeszédek szerint az Apple fejlesztői már dolgoznak az ügyön, az almás hajlíthatós modellekre azonban még legalább 3 évet kell várni. Kinek van ennyi türelme?
Egy kínai Youtuber megelégelte, hogy az Apple láthatóan nem hajlandó foglalkozni az üggyel (bár ki tudja, az amerikai cég vagy elsőként honosít meg egy új fejlesztést, vagy elhatárolódva mindenkitől évekkel később, utolsóként jön ki egy „újítással”), időt és pénzt nem kímélve pedig úgy döntött, megalkotja az Iphone-ok első Frankensteinjét, a hajlítható, minden-Apple-telefonból-is-összerakott mobilcsodát.
Tele gyermekbetegségekkel
Valljuk be, ha az ember a saját, otthoni műhelyében kezd el kifejleszteni egy új telefont, nagy eséllyel fut bele fatális hibákba. A videó készítője, the Rock szerint több mint 200 napnyi munka, többezer dollár és számtalan kukában végzett alkatrész ment rá arra, hogy végül elkészüljön az első, használható, de közel sem tökéletes prototípus.
A sufnituningos telefon alapját egy Iphone X készülék adta, hiszen a 2017-ben debütált modell a mai napig az Apple egyik zászlóshajójának tekinthető időtálló szerkezetével és a valaha volt legújszerűbb képernyőjével. Utóbbi már önmagában is nagy fejtörést okozott a készítőknek, az OLED-technológiás képernyő ugyanis bár rugalmas, közel sem arra lett kitalálva, hogy az idők végezetéig hajlítható legyen. Az alkotók már a videó elején leszögezték, hogy a képernyő esetében csak és kizárólag az Apple alkatrészeit voltak hajlandóak felhasználni, a képernyő esetében pedig hat különböző réteggel (OLED-panel, külső üvegréteg, 3D-Touch panel) kellett megküzdeniük.
A kijelző után jöhetett a következő, egy fokkal könnyebb feladat, vagyis megtalálni azt a szerkezetet, amivel maga a váz is hajlíthatóvá válik. Ebben az esetben végül nem egy Apple alkatrészből, hanem egy Motorola Razr-ból sikerült kinyerni a befutó zsanért, a készülékház alapját pedig nem egy Iphone X, hanem egy 13 Pro modell biztosította. A telefonban maradt az X-modell A11-es Bionic chipje, a klasszikus 2716 mAh-es akkumulátor viszont egy jóval kisebb kapacitású 1000 mAh-es elemre lett cserélve, így a telefon nagyjából két-három órás üzemidővel bírt. Bár ez rendkívül kevés működési idő, több nem is kell, főleg ha alapul vesszük azt a tényt, hogy az Iphone V névre keresztelt prototípus csupán 100-200 nyitást bír ki, ezután pedig végleg megtörik a képernyő.
Az Iphone V koncepció bár nagyon mutatós, a videóban készült telefon inkább lett hajlítható, mint összecsukható, a tapasztalatok alapján pedig évekig tartó fejlesztést igényelhet, míg sikerül egy igazán strapabíró, félbehajtható modellt a piacra dobni.