ma 2025.2.11 12:41
Olvasási idő 0:54
Szécsi Krisztián

Fegyelmi eljárások, Facebook-admincsere, érzékenyítő program – A rendőrség vállalja a japán nő ügyének következményeit

TÁRSADALOM BUDAPEST CSALÁDON BELÜLI ERŐSZAK GYILKOSSÁG RENDŐRSÉG

„Hibáztunk“ – a BRFK és az ORFK közösen tartott sajtótájékoztatóján jelentette be, milyen személyváltozásokat eszközöltek, amiért figyelmen kívül hagyták az elhunyt japán nő korábbi feljelentéseit, és amiért nem megfelelően kommunikáltak az esetről.

Egy osztályvezetőt felmentettek, egy alosztályvezetőt áthelyeztek, a BRFK Facebookját kezelő admint leváltották, és öt fegyelmi eljárást indítottak a V. kerületi rendőrségen a rendkívül nagy társadalmi visszhangot verő, január 29-ei lakástűzben meghalt japán nő esete után.

A BRFK és az ORFK közösen tartott sajtótájékoztatóján Fülöp Gergely, a Budapesti Rendőr-főkapitányság kommunikációs osztályának vezetője azt mondta, hogy hibáztak, és belső vizsgálatot indítanak, amiért figyelmen kívül hagyták az elhunyt japán nő korábbi feljelentéseit. A bántalmazás és laptoplopás ügyében a rendőrség azt állapította meg, hogy a nyomozás hiányosságaira bukkantak. A BRFK Facebookját kezelő admin leváltását az ORFK szóvivője, Gál Kristóf jelentette be. A személyváltozásra azért volt szükség, mert a BRFK méltatlan stílusban reagált azokra a kommentekre, amelyek az ügyben mutatott hatósági munkát bírálták – ezért a rendőrég korábban bocsánatot is kért

Gál azt is hozzátette, hogy az ügyből okulva a budapesti rendőr-főkapitányságon bővítik a családon belüli erőszakra specializálódott érzékenyítő programokra járó kollégák számát, továbbá országos szinten a rendőrség újranyitja és felülvizsgálja a korábban elutasított családon belüli erőszakról szóló határozatokat, valamint azokat az eseteket is felülvizsgálják, amelyek bizonyíték vagy bűncselekmény hiányában zárultak le. A még folyamatban lévő ügyeket nagyobb hangsúllyal kezelik. 

Ha bántalmazás (akár, szóbeli, lelki, fizikai, szexuális vagy gazdasági erőszak) áldozata vagy, hívd ingyenesen a NANE Segélyvonalat a +36 80 505 101-as telefonszámon, ha pedig jogi természetű kérdésed van, keresd bizalommal a PATENT Egyesület szintén ingyenes jogsegély-szolgálatát a +36 21 20 22 083-as számon.