Gál Kristóf szerdán egy videóban kért bocsánatot a rendőrség nevében, és arról tájékoztatott, hogy az országos rendőrfőkapitány a kommunikációs gyakorlat felülvizsgálatát rendelte el.
Gál Kristóf, az ORFK szóvivője egy videóban kért bocsánatot a hatóság nevében azoktól, „akiket érthetően és joggal felháborított, megbotránkoztatott és sértett” a rendőrség kommunikációja az V. kerületi lakástűzben meghalt nő ügyében – írja a 24.hu.
Mint ismert, a napokban fordulat történt a január 29-ei lakástűzzel kapcsolatos nyomozásban. A rendőrség korábban kizárta az idegenkezűséget, majd egy keddi sajtótájékoztatón bejelentette, hogy mégis a volt férjet gyanúsítják a belvárosi lakástűzben elhunyt nő megölésével.
A Patent Egyesület már szombaton arról posztolt, hogy a kétgyermekes japán nő halála körül több gyanúra okot adó információ is van. A szervezet másfél éve kapcsolatban állt a nővel, aki rettegett bántalmazó férjétől és vissza akart térni szülőhazájába a gyerekeivel, amihez az apa nem járult hozzá, annak ellenére, hogy ő maga nem élt Magyarországon. A Patent szerint a nő több feljelentést is tett a férfi ellen, de a rendőrség nem foglalkozott az ügyekkel.
A rendőrség korábban azt is állította, hogy a nő „az ágyában dohányozhatott, és ez okozhatta a tüzet”, csakhogy a nővédő szervezet az áldozat barátaira hivatkozva arról írt, hogy a nő sohasem dohányzott.
Bocsánatot kért a rendőrség
Amikor a hatóság még úgy tudta, hogy a nő baleset következtében halt meg, vállalhatatlan stílusban reagáltak a kommentekre a rendőrség Facebook-oldalán.
Amikor például valaki azt írta, hogy a nő nem dohányzott, azt válaszolták, hogy „honnan tudja?” Míg másik kommentre úgy reagáltak, hogy „Ön nem nyomozó az ügyben, ugye? Vagy igen?” De a Telex szerint volt olyan kommentelő, aki azt írta, hogy a rendőrség csak a traffipaxozásban jó, erre kacsintós emojis kommentet kapott a BRFK oldalának kezelőjétől, aki azt is írta: javasolják a kommentelőnek, hogy tartsa be a közlekedési szabályokat.
Gál Kristóf egy szerdán közzétett videóban kért bocsánatot a rendőrség nevében.
A magyar rendőrség nevében mindenekelőtt bocsánatot kérek azoktól, akiket ez érthetően és joggal felháborított, megbotránkoztatott, illetve sértett. Kérem, hogy ne ennek az ügynek a kommunikációja alapján ítéljék meg a rendőrség munkáját
– mondta, és megjegyezte: az üggyel kapcsolatos, megengedhetetlen stílusú kommunikáció árnyékot vet a nyomozók, helyszínelők és szakértők munkájára. Gál a videó végén közölte, hogy az országos rendőrfőkapitány a kommunikációs gyakorlat felülvizsgálatát rendelte el.