tegnap 2025.2.4 13:45
Olvasási idő 1:48
Maier Péter

A bántalmazó volt férjet gyanúsítják a lakástűzben elhunyt japán nő ügyében, pedig eredetileg nem gyanakodtak gyilkosságra

A bántalmazó volt férjet gyanúsítják a lakástűzben elhunyt japán nő ügyében, pedig eredetileg nem gyanakodtak gyilkosságra
Forrás Police Hungary / YouTube
TÁRSADALOM BÁNTALMAZÁS GYILKOSSÁG

A PATENT Egyesület már szombaton arról posztolt, hogy rengeteg a gyanús körülmény az először balesetként kezelt haláleset körül.

„Fordulat az V. kerületi lakástűzben elhunyt nő ügyében” címmel hirdetett sajtótájékoztatót a Budapesti Rendőr-főkapitányság kedd délelőtt 11 órára, ahol Gál Sándor alezredes, a BRFK Életvédelmi Osztály vezetője elmondta: a rendőrség korábbi álláspontjával ellentétben mégis a volt férjet gyanúsítják a belvárosi lakástűzben elhunyt külföldi nő ügyében – írja a Telex.

A Patent Egyesület már szombaton arról posztolt, hogy a kétgyermekes japán nő halála körül több gyanúra okot adó információ is van. „A nő rettegett az őt korábban hosszú ideig bántalmazó volt férjétől, és vissza akart térni szülőhazájába a gyerekeivel, amihez az apa nem járult hozzá, annak ellenére, hogy ő maga nem élt Magyarországon. Ügyfelünk számos alkalommal számolt be az őt érő inzultusokról, régóta élt félelemben a volt férje fenyegetései miatt. Bár több feljelentést is tett a férfi ellen, a rendőrség az ügyekkel nem foglalkozott“ – írják a nővédő szervezet Facebook-oldalán.

A sajtótájékoztatón Gál elmondta, részletesen utánajártak, hogy mit csinált a január 29-i tüzeset napján a férfi, de nem merült fel emberölésre utaló adat. Az elsődleges szakértői vélemények is ezt állapították meg, valamint a keresőkutya sem talált égésgyorsító anyagot a helyszíni szemlén. Nem volt megalapozott gyanú a volt férj ellen, ennek ellenére a rendőrség gondoskodott arról, hogy a nő gyermekei nevelőszülőkhöz kerüljenek.

Kiemelt tartalom
A Maurin család tragikus halála: a fenyőfaárus házaspár, akiknek gyilkosait több mint 20 évvel később tartóztatták le A Maurin család tragikus halála: a fenyőfaárus házaspár, akiknek gyilkosait több mint 20 évvel később tartóztatták le 2025.1.12 8:15

Gál szerint mégsem érezték tökéletesnek a férfi alibijét, majd hétfőn találtak egy kamerafelvételt, ami fordulatot hozott a nyomozásban. Aznap séta közben a volt férj a lakás közelében átöltözött az utcán, maszkot vett fel, és a kezében egy sisakot tartott. A lépcsőházba délelőtt 10-kor már sisakkal a fején ment be. A felvételen látszik, hogy a volt férj 11 óra 12 perckor lépett ki a lépcsőházból, majd elhagyta az ingatlant. Több mint egy órát volt az épületben. Később már egy másik ruházatban tért vissza (abba a ruhában, amiben reggel elhagyta a lakást), ekkor jelentette be a tüzet.

A rendőrség szerint a boncolás során derült ki, hogy az áldozat testén bántalmazásra utaló nyomok vannak, ezért a rendőrség emberölés miatt rendelt el nyomozást. A TEK hétfő késő este a Ferenc körúton elfogta a volt férjet, akit elő is állítottak. Gyanúsítottként hallgatták ki, nem tett beismerő vallomást. Őrizetbe vették, és kezdeményezik a letartóztatását.

Az újságírók arról is kérdezték az alezredest, hogy ha nem volt eleinte megalapozott az emberölés gyanúja, akkor miért mentek mégis utána a férfi aznapi tevékenységeinek, amire Gál azt felelte, hogy az intuíciójukra alapozták a vizsgálat megkezdését.

A BRFK teljes körű tényfeltáró vizsgálatot rendelt el annak tisztázására, hogy a nő korábbi, a volt férje fenyegetéseivel kapcsolatos feljelentéseit miért utasította el az V. kerületi kapitányság.

Ha bántalmazás (akár, szóbeli, lelki, fizikai, szexuális vagy gazdasági erőszak) áldozata vagy, hívd ingyenesen a NANE Segélyvonalat a +36 80 505 101-as telefonszámon, ha pedig jogi természetű kérdésed van, keresd bizalommal a PATENT Egyesület szintén ingyenes jogsegélyszolgálatát a +36 21 20 22 083-as számon.