Cikkünkben erősen szubjektív tour guide-dal kísért időutazásra invitálunk a 2010-es évekbe, amikor a One Direction meghódította a világot.
2010-ben még a tehetségkutatók, némi szerencsével és egy jó mentorral, valóban ugródeszkát jelenthettek a popsztárságról vagy pusztán zenei karrierről álmodozók számára. Ennek ékes bizonyítéka a One Direction, a „mesterségesen“ kreált fiúbanda, amely a brit X-Faktor harmadik helyéig menetelt, onnan pedig a slágerlisták élére, a Madison Square Garden színpadára, újságok címlapjára és millió fanfictionbe került. Harry Styles, Niall Horan, Zayn Malik, Louis Tomlinson és a nemrégiben elhunyt Liam Payne öt éven át a popkultúra origóját és millió fiatal (főleg lány) életének értelmét jelentette. Köztük az enyémét is.
Veterán directionerként irreális szerelmi érzület nélkül, objektívebben látom, hogy milyen hatással volt valójában a popkultúrára a britmániát ismét kirobbantó One Direction, mely az életem kardinális részét jelentette és jelenti a mai napig.
Az X-Faktor
Az eredetileg szólóban induló fiúkból összeállított banda az X-Faktor egyetlen igazi sikertörténete, mely az életben maradásért küzdő műsor készítőivel globális szinten elhitette, hogy van értelme újból és újból felkutatni a tehetségeket. (Más reális magyarázatot nem igen találok a magyar X-Faktor 12. évadának elindítására.) A válogató vágatlan felvételeit visszanézve csodával határosnak tűnik az öt fiú továbbjutása, ami elsősorban megnyerő kiállásuknak, nem pedig vokális képességeiknek volt köszönhető.
Louis, Harry és Niall az előnytelen dalválasztás, vagy az izgalom miatt csak második nekifutásra kapott elegendő igent a továbbjutáshoz. A bennük rejlő lehetőség, az egyediség, a karizma, a magabiztosság és az akarat juttatta tovább őket. Liam, aki másodjára jelentkezett a versenyre, és Zayn viszont egy előadással megnyerte az ekkor még jóindulatú mentorokat, akik tényleg mentorálták is a versenyzőket.
A tábor alatt megszületett Simon Cowell aranytojást tojó tyúkja, melynek emlékmorzsáin azóta is tengődik a franchise. Bár az X-Faktor agytrösztje máig saját érdemének tekinti korunk legnagyobb fiúbandáját, valójában Nicole Scherzinger, a Pussycat Dolls egykori énekesnője volt az, aki meghatározta a csapat összeállítását. Kérdéses, hogyan zajlott a névadás, de Harry Styles emlékei szerint ő állt elő a One Direction névvel, mert egyszerűen jól hangzott.
A csapat összekovácsolódása jól nyomon követhető: az első élő adásban mintha öt, nagyon egyedi mozgáskultúrával rendelkező szólistát állítottak volna egymás mellé, de a 4-5. adástól már egy koherens fiúbanda állt színpadra.
A finálé felé haladva a tinilányok sikolya egyre nagyobb decibellel szólt, a mentorok pedig egyre szélesebben mosolyogtak, a látványos fejlődésen és a valóra vált jóslatukon: megérkezett a következő nagy fiúbanda.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Archetípusok és karakterek
Bár csupán az X-Faktor harmadik helyén végeztek, közönségkedvencként és a műsor legígéretesebb formációjaként vettek búcsút a versenytől. Szerethetőségük oka, a tehetségükön és megnyerő külsejükön kívül, a komolytalanságukban rejlett. A közösségi média hiányában, a verseny alatt videónaplókban villantották meg személyiségüket, melyekre később a jellegzetes boyband-archetípusokat is ráhúzták, majd átalakították. A directionerek dagadó tábora pedig komplett univerzumot húzott fel köréjük.
@lolasdirection i loved there video diares when i was younger and i still do #videodrole#onedirection#xfactor#niall#liam#louistomlinson#harrystyles#zayn#fyp♬ original sound - lola 🤍
Liam Payne
Kezdjük is a kivétellel, mely erősíti a szabályt. A mentorházban körvonalazódó csoportdinamika a banda első éveit is meghatározta: Liam töltötte be a csapatvezető szerepet, ennek értelmében ő kapta a legtöbb szólót. A körvonalazódó One Direction-kultúrkörben amolyan apa-menedzser figuraként kategorizálható, de igazán egyik fiúbanda-sztereotípiát sem lehetett ráhúzni, maximum a "komoly előadóét". Illetve a directionerek előszeretettel hangsúlyozták, hogy egy működő vesével született. (Ezt az információt Payne többször is megerősítette.)
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
A rajongók alkotta személyiségének másik alapköve állítólagos kanálfóbiája volt. Elterjedt ugyanis a tévhit, miszerint retteg a kanalaktól, így született meg a koutaliaphobia kifejezés, ami egy nem valós pszichés jelenséget ír le. Liam később elmagyarázta, hogy valójában csak az éttermekben nem szeret kanállal enni, mert kételkedik tisztaságukban.
I have a phobia of spoons I haven't used one in about 10 years
— Liam (@LiamPayne) February 2, 2011
Harry Styles
Göndör fürtjei és kisfiús arca miatt a „cukorfalat“ (baby boy) és leendő bugyiáztató pillantásokat vető szívtipró bélyegeket sütötték rá. Ezek hamarosan kiegészültek az anyakomplexussal, ugyanis már a videónaplókban megemlítette az idősebb nők iránti vonzalmát. Ezt az akkor 31 éves Caroline Flackkel folytatott rövid kapcsolata alá is támasztotta, amit napjainkban érthető okokból eltörléssel büntetne a társadalom. Tizenöt évvel ezelőtt, a még csak 17 éves fiút a rajongók vették védelmükbe az akkor bevett módszerrel: halálos fenyegetésekkel árasztották el az X-Faktor egykori műsorvezetőjét, aki 2020-ban önkezével vetett véget életének.
Macskamániája, egyre mélyebb hangja és egyre hosszabb haja alapozta meg szexepiljét. A legfiatalabb tagként a One Direction kezdetleges családfáján mindenki öccseként, a Larry-shipperek szemében Louis eltitkolt férjeként szerepelt. De erről majd később.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Louis Tomlison
A banda legidősebb tagja bizonyult a legbolondosabbnak is, így az internet a mókamájszter skatulyába süllyesztette. A sors iróniája, hogy komolytalan válaszaival Louis előszeretettel vezette meg a rajongókat. Például egy interjúban teljes komolysággal és minden igazságalapot nélkülözve kijelentette, hogy Niall épp Selena Gomezzel randizik. Bármennyire valótlan állítás is, a mai napig sokan szentül hiszik, hogy a két énekes tényleg egy párt alkotott.
Az X-Faktoros videónaplókból ráruházott attribútumok közé tartozik a répa, egy Kevin névre keresztelt műanyag galamb és Superman.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Zayn Malik
A legcsendesebb tagként meglehetősen kevés alapanyaggal szolgált a fandom számára szimbólumrendszere felépítésére. Kezdetben amolyan visszahúzódó művészlélekként, ha úgy tetszik, alter srácként azonosították, majd nagy műgonddal beállított haja miatt „a hiúvá“ avanzsált. A cigizés közben készült lesifotók és tetoválásai miatt végül "bradfordi rosszfiúvá" vált.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Niall Horan
A One Direction hajnalán a fandom fantáziáját egyedül ír állampolgársága és étvágya keltette fel, így kreált személyisége tulajdonképpen megrekedt az ír zászlónál és egy pár csirkecombnál. A legkevésbé „problémás“ (értsd: Twitteren zajló vitákban részt nem vevő) tagként pedig a One Direction Svájcaként funkcionált.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Up All Night
A banda első albuma igazi fülbemászó vattacukor-pop a javából, ami tagadhatatlanul a még fejlődésben lévő tinilányok szívkamráit célozta meg. Első slágerük, a What Makes You Beautiful ma is visszhangzik valamennyi directioner hallójáratában:
Megérted majd, hogy miért akarlak olyannyira,
most ahogy téged nézlek, nem hiszem el,
hogy nem tudod milyen gyönyörű vagy,
oh-oh-oh ez tesz téged gyönyörűvé.
A csöpögős sorok felnőtt fejjel aligha vehetők komolyan, de a 12-15 éves lányok minden önbizalomhiányát félresöpörték. Ugyancsak a magabiztosságnövelő költemények közé tartoznak a Gotta Be You (klipje a One Direction Gilmore Girlsje ként és az utolsó színészi játékot tartalmazó klipként aposztrofálható), az Everything About You és a One Thing című számok. Az utóbbihoz készült klipben pedig megfogalmazódott az öt fős bandát népszerűvé tevő anti-boyband formula: koreográfia nincs, csak ökörködés. Bár sok szempontból követték a hagyományos receptúrát, például a szorongó lányokon tőkét kovácsoló, kizárólag szerelemről szóló számokkal és az ártatlan imidzzsel, bohóckodásukkal megreformálták és kiparodizálták azt.
A teljes kép felfestése érdekében nem hagyhatom szó nélkül pályafutásuk legkevésbé költői darabját, a Na Na Na-t, melynek roppant frappáns refrénjét a mű eredetiségének és mélységének legpontosabb visszaadása érdekében angolul idézek:
We're like, ‚Na-na-na‘
Then we're like, ‚Yeah, yeah, yeah‘
Always like, ‚Na-na-na‘
Then we're like, ‚Yeah, yeah, yeah‘
Take Me Home
A világhírnevet elhozó második albumot az Up All Night turné alatt vették fel, az évi egy album kitermelésére kötelező szerződés teljesítése érdekében. (Ez az eljárás később is folytatódott és megpecsételte a banda sorsát.) Az elektronikusabb tinipopot felváltotta powerpop, és a kicsivel komolyabb hangvételű, rockosabb hangzás. Ennek ékes példája a Rock ?e, az első szexuális töltetű daluk, mely (részben) kiirtotta belőlem a gyermeki naivitást, de nem sokkolt annyira, mint a gimnáziumi felvételimen várakozó random anyuka, aki a Szürke ötven árnyalatát lapozgatta, miközben a gyereke szóbelizett angolból.
Amerika meghódítása a Nickelodeon támogatásával zajlott, így kameózhattak a kultikus iCarly-ban. (Vigyázat, spoiler!) A kor problémás tinisorozataihoz hű iGo One Direction című epizódban Carly egy mexikói nyaralásból a „dzsungelféreg” nevű betegséget hozza haza szuvenírként. Bár hamar felépül, a biztonság kedvéért külön kulacsból iszik, nehogy bárkit megfertőzzön. Mindeközben a One Direction menedzsere e-mailt küld Freddie-nek, hogy épp arra járnak és szeretnének fellépni az iCarly-ban.
A próba után Harry megszomjazik és véletlenül Carly proto-stanley cupjából iszik, így szépen megfertőződik a dzsungelférgekkel. Bűntudatát enyhítendő, Carly szobájába invitálja lábadozni, és a nap 24 órájában lesi minden kívánságát, mintha nem lenne megfelelő anyagi háttere a menedzsmentnek az átlag amerikait adósságba verő egészségügyi ellátás biztosítására. Az áldozat azonban hamarosan manipulátorként coming outol. Mint kiderül, Harry néhány nap után csak színleli halálközeli állapotát. A nyulat pedig ravasz módon úgy ugrasztják ki a bokorból: Gibly veszi át Harry helyét a bandában. E Agatha Christie regényébe illő fordulat hatására Styles varázslatos módon felépül.
A Pepsi reklámig, olimpiai nyitóünnepségig, merch-tengerig, interjúk végeláthatatlan soráig, animációs rövidfilmekig és a brit-mánia újabb hullámáig vezető albummal ismét turnéra indultak, hogy két koncert között felvehessék harmadik albumukat.
Midnight Memories
2013-ra nyilvánvalóvá vált, hogy Liam messze nem mozgat meg akkora tömegeket, mint Harry, így a Midnight Memories, melyen a tagok már dalszerzőként is közreműködtek, kendőzetlenül utóbbit helyezte középpontba rengeteg szólóval. Ennek pedig a jól hallható következménye az lett, hogy az énekesnek gyakran elment a hangja a színpadon.
Zenéjük még rockosabb lett, és a 80-as éveket idéző popdalok mellett megjelentek a folk-rockosabb számok is. Harmadik albumukon található legfélreértettebb számuk, így kötelességemnek érzem letisztázni, hogy a Best Song Ever nem deklarálja önmagát a valaha volt legjobb számnak. Egyszerűen arról szól, milyen jó a világ legjobb zenéjére bulizni. A rajongótábor és a banda között kialakított paraszociális kapcsolatot ápolandó, a fő téma továbbra is a szerelem maradt, de sokkal érettebben dolgozták fel. Ilyen az indie-sebb Story of My Life is, ami egy toxikus kapcsolatról szól.
Zenéjükkel együtt tetkóik és arcszőrzetük szaporodása, a kiszivárgó dohányzós képek is arról árulkodtak, amit a menedzsment sokáig titkolni akarta: a fiúk felnőttek.
Popkulturális szótáram szerint a MM-érához köthető minden streaming őse, a 1D Day. A hétórás, káosszal, sztárvendégekkel és technikai bakikkal fűszerezett élő közvetítés alatt több Guinness-rekord megdöntésére is kísérletet tettek – mint a világ legmagasabb WC-papír tornyának megépítése. A kereskedelmi tévéket megszégyenítő repertoárban többek között szerepelt:
- egy operaénekes, aki rajongói tweeteket áriázott el
- Google Meets-értekezlet a rajongókkal
- rajongók tervezte ruhák divatbemutatója Cindy Crawforddal
- egy bollywoodi előadás
- duett Michael Bubléval
- Liam pankrátorként
- Fudzsioka Kunihiro, Japán egyik leghíresebb színésze és harcművésze, akinek nevét a 12408 Fujioka bolygó viseli
- a nem túl szívesen látott Piers Morgan
- Simon Cowell
Four
Az öt különböző letisztult GQ-címlap magával hozta az arculatváltás szelét: zenéjük már nemcsak a 14–18 éves lányoknak szólt, hanem mindenkinek. A Four című negyedik albumuk, mely ironikus módon megjövendölte, hogy hamarosan 4 főre csappan a csoportlétszám, ha úgy tetszik a „komoly előadó“ képet volt hivatott megalapozni. A még folk-rockosabb hangzású dalokkal a One Direction lett az első olyan együttes, amelynek mind a négy albuma a slágerlisták első helyén debütált.
Addigi karrierjükben először, igazán részt vettek a dalszerzésben, különösen Louis. Ennek ékes példája az orális élvezetekről és reggeli erekcióról szóló No Control is, melyben szokatlan módon a legtöbb vokál is Tomlinsonnak jutott. A fandom már évek óta úgy vélte, hogy Louis – akárcsak Niall – hátrányos megkülönböztetésben részesül, és 7 napos (sikeres) kampányba kezdett, hogy a rádióállomások elkezdjék sugározni a dalt.
2015. március 25.
Korunk pogány Madonnájának szavaival élve, hittem, hogy „olyan erős szövetség van köztük, hogy egy hurrikán sem tépné szét“. Nos, a floridai pusztítás előtt 9 évvel a Milton hurrikán lecsapott a popzenére, és világturnéjuk kellős közepén Zayn Malikot a csapattól egészen Naughty Boyig sodorta, akivel szólókarrierje alapköveit lefektette. Ezt követően megindult az adok-kapok, leginkább Louis, Zayn és Liam között. Csak hét évvel debütálása után árulta el Zayn, hogy távozása mögött több egymással ütköző vélemény állt. Hozzátette, hogy jelentősen megsínylette barátságuk az öt évnyi folyamatos együttlétet, és tulajdonképpen elegük lett egymásból.
Gondoljunk csak bele, milyen lehet, ha az ember a munkatársaival tölti minden egyes napját? Ez bármelyik baráti kollegiális viszonyt kikezdené. A folyamatos teljesítési kényszer és kimerültség pedig csak tovább rontott a helyzeten.
Ami azt illeti, Zayn többet nyilatkozik, mióta szóló karrierbe kezdett, mint a One Direction alatt összesen, és többször is utalt rá, hogy alapvetően csendes, visszahúzódó emberként nem élvezte a popsztárságot. A banda berobbanásakor azt érezte, hogy hirtelen 180 fokos fordulatot téve extrovertált, kicsapongó életmódot kell folytatnia. Emiatt üresnek érezte magát.
Made in the A.M.
Az első, egyben utolsó Zayn nélkül készült album továbbra is a pop világában maradt, de még soft-rockosabb, indie-sebb beütést kapott. Véleményem szerint ezen találhatók legszebb lírai dalaik, az If I Could Fly és a Made In The A.M. A lágyabb dalok kevésbé őrült koncerteket kívántak, de már az MM-et követő Where We Are turné óta egyértelműen látszott kimerültségük. Megszűnt a koncerttematika, eltűntek a tweet-felolvasások és Q&A-részek, akárcsak a bohóckodás. Már senkinek nem volt energiája makarénázni, élő piramisba rendeződni, vizet köpdösni és locsolni a másikra, se lehúzni Harry gatyáját a What Makes You Beautifulos szólója alatt.
2015 augusztusában bekövetkezett a directionerek 911-e: bejelentették, hogy meghatározatlan időre szünetet tart a One Direction. A kezdetben hevesen tagadott szakítás egyértelművé vált, miután sorban megjelentek szólóprojektjeik.
A directionerek
Az ARMY (BTS-rajongótábor) még egy kósza gondolat sem volt, mikor a directionerek virágkoszorús Harry és Louis kollázsokat szerkesztettek, a klippremierek napján 0-24-ben frissítették újra és újra Youtube-ot, hogy rekordszámú megtekintést szerezzenek, 1D fanoldalak vezettek Tumblr-ön, blogsporton, lapunk.hu-, és gportalon, és felvásárolták az összes Targetes kasmír-vanília illatú gyertyát, melynek illata megegyezett Harry kedvenc Tom Ford-parfümével. Mielőtt a Blinks (Blackpink rajongók) halálos fenyegetésekkel árasztották volna el a TWICE-, és más K-pop bandák tagjait, a directionerek már rég túl voltak a Wanted nevű brit banda és Justin Bieber rajongói ellen vívott háborújukon. (Például elindították a #ThingsThatAreBetterThanTheWanted Twitter-trendet.)
S mindeközben mindent megtettek azért, hogy az Up All Night, a Take Me Home és a Midnight Memories háromszoros, a Four kétszeres, a Made In The A.M. pedig szimpla platinalemez legyen.
A directionerek a viszonylag kevésbé agresszív fandomok közé tartoznak, de a szélsőséges paraszociális kapcsolatrendszer esetükben is gyakran (irracionális) bálványozáshoz vezetett. Például szentély emeléséhez egy Harry által eldobott flakonnak és azon a helyen, ahol Harry állítólag kidobta a taccsot.
@jrossshow#HarryStyles wasn’t expecting that email from mum 🤣 #TheJRshow#OneDirection#NiallHoran#LouisTomlinson#LiamPayne♬ original sound - The Jonathan Ross Show
Directionerek milliói rettegték a Madison Square Garden-koncertet, még az FBI-jal is megpróbálták felvenni a kapcsolatot, miután az új generációs Nostradamus, bizonyos Mr. X megjósolta egy rettentő esemény bekövetkeztét: az egyik tag, potenciálisan Harry Styles kivégzését. A mai napig nem tudni, ki lehetett az anonim felhasználó, aki 2012. december 3-ára (íjjal) elkövetett gyilkossági kísérletet jósolt.
@dev0n.hunt Mr. X had a GRIP on the fandom #onedirection#1d#harrystyles♬ original sound - Devon Hunt
Akárcsak a mai K-pop bandák, úgy a One Direction esetében is a rajongók többségének bármennyire kedves volt az összes tag, szívüknek csupán egyetlen választottja volt. Az én szívbillentyűimet Harry Styles mozgatta meg a legjobban, akinek első tetoválásai és hajának növekedése, majd tulajdonképpen önálló életre kelése jelentősen hozzájárult szexuális fejlődésemhez.
Természetesen nekem is szent meggyőződésem volt, hogy egy napon Mrs. Stylesként virítok majd a Daily Mail és Page Six címlapján, de szerencsére az elmúlt 15 évben nemcsak az érzelmi intelligenciám, hanem a realitásérzékem is sokat fejlődött. Felnőtt fejjel nem tudok röhögőgörcs nélkül visszatekinteni a fanfictionök és hírességek magyar származású partnereiről szóló cikkek tüzelte naivitásomra, de a fantáziámra kifejezetten büszke vagyok.
Fanfiction
Ha már fantázia, nem hagyható figyelmen kívül a fanfiction-irodalom Wattpaden és Tumblr-ön virágzó 1D-műfaja. Dühkezelési problémákkal és babamániával elmegyógyintézetbe utalt Harry? Vámpír Niall? Sorozatgyilkos Liam? BDSM Zaynnel? Megkockáztatom, minden létező szcenárió fellelhető az internet sekélyebb és mélyebb bugyraiban. Akad E/2-ben megírt novella-füzér, melynek minden darabjában más tagtól várod első gyereked, de a banda őrangyalának nézőpontjából megírt regény is. Tumblr-ön pedig a GIF-ekkel illusztrált pornográf 1D-irodalom virágzott.
Ezen a ponton ildomos meggyónnom, hogy időmilliomos tiniként többször is nekifutottam egy-egy sztorinak, az egyikben félig-meddig megjövendöltem újságíró pályafutásom – nem, nem én állok a Mr. X rejtély mögött –, de a cselekmény többi részét inkább magammal viszem a sírba. Vagy teljesen felesleges posztumusz memoáromba.
Nem kell irodalmi Nobel-díj ahhoz, hogy ott hagyja lenyomatát egy író a kultúrán. Anna Todd After című, nettó pornó Harry Styles-fanfictionjét népszerűségére való tekintettel álnevekkel „finomított“ könyvformátumban is kiadták. Az After-regényeket harmincöt nyelvre fordították le, és világszerte több mint tizenkétmillió példányban keltek el. A bestsellerből pedig hamarosan nagy sikerű filmadaptáció is készült. A cselekmény dióhéjban:
Az énekes ihlette fanfictionok hosszútávra rendezkedtek be a filmiparban. Anne Hathaway idei sikerfilmje, A rólad alkotott kép ugyancsak egy rajongói szerzeményen alapul.
Larry
Szintén bevett gyakorlat volt a tagokat különböző konstellációkban shippelni. Az egyik legnagyobb vehemenciával szupportált bromance Louis Tomlinson és Harry Styles barátsága volt. A 21. századi popkultúra egyik legnépszerűbb összeesküvés elmélete szerint azonban nem pusztán barátok, hanem szeretők. A sztárpárok névadási hagyományaihoz hűen a Larry Stylinson nevet kapta a rajongók tömkelege szerint „coming out előtt álló“ pár.
Redditen még mindig születnek kommentek arról, hogy Louis volt barátnője, Eleanor valójában egy több színésznő által alakított figura. A legvadabb elméletek szerint Freddie, Tomlison 8 éves kisfia valójában a két egykori 1D-tag mesterséges megtermékenyítéssel fogant közös gyereke.
Hiába tagadta valamennyi tag, az érintettek különösen, Larry Stylinson létezését, milliók boronálják őket össze a mai napig. Erőfeszítéseik visszafele sültek el: a két énekes barátsága jelentősen megromlott. A paraszociális kapcsolatok ily szélsőséges formája teljes mértékben ignorálja az önrendelkezési jogot, megsérti az előadókat és szeretteiket is. Még ha valóban meleg is az adott híresség, nincs az a mennyiségű koncertjegyvásárlás, ami legitimálná az előbújásra kényszerítését.
Epilógus
A 2010-es években tininek lenni felbecsülhetetlen élmény volt. Pusztán a poszterekért megvenni az IM, Girl, Bravo meg a Popcorn magazinokat, hogy kitapétázd velük a szobád falát, CD-ket gyűjteni és fanfictionök rajongók által szerkesztett trailerjeit pörgetni már nem dívik.
A One Direction a maga korában igenis kiemelkedő életművet hozott létre, amit popularitása miatt illett megvetni, főleg a férfiak körében. A One Directiont nyilvánosan szapulni épp úgy a férfiasság deklarálását jelentette, mint SP-t leköpni vagy lebuzizni, mert popénekes volt rengeteg sikongató női rajongóval, és egy megkérdőjelezhető oldalfrufruval.
Őszintén szólva egyetlen előadó sem tudott annyira megfogni, mint a One Direction. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy kövér, szemüveges gyerekként az iskolai tápláléklánc végére szorultam, és a brit bandával ápolt egyoldalú kapcsolatom igenis növelte a komfortérzetem. Sőt, több gyerekkori barátommal is a tesi óra közbeni nonszensz One Direction fanfictionök olvasgatás hozott össze. Tehát a zene szeretete mellett rengeteget adott ez az öt vadigen ember, aki még csak a létezésemről se tud.
Objektíve, a One Direction volt az első fiúzenekar, amely meg tudta haladni a NSYNC, a Backstreet Boys és a New Kids on the Block népszerűségét és sikerét. A Beatles óta nem volt példa ilyen globális őrületre, melynek hatására a brit zeneipar letaszította volna az amerikait a trónról. Mindezt annak köszönhették, hogy nem elérhetetlen, makulátlan idolokként, hanem a közönség képzeletbeli barátaiként álltak ki a színpadra.