A Mi Hazánk Ifjai magyar zászlókkal rakták tele az Erzsébet-hidat, Karácsony Gergely szerint a piros-fehér-zöld lobogók maradhatnak a Budapest Pride idejére, sőt, szerinte kifejezetten jó ötlet, hogy a magyar és a Pride-zászlók együtt legyenek kint.
Csütörtök reggel éppen a magyar zászló színeiben pompázik az Erzsébet-híd, miután szerdán a Mi Hazánk Ifjai piros-fehér-zöld lobogókkal tűzdelték tele a híd két oldalát. Ahogy arról már korábban írtunk, a főváros vezetése még a hétvégén állított fel több szivárványzászlót a júniusi Pride-hónap, illetve a szombaton megrendezésre kerülő Budapest Pride felvonulás miatt, egy 58 éves mogyoródi férfi azonban az összes zászlót a Dunába hajította, mielőtt a rendőrség elkapta volna rongálás miatt.
A Mi Hazánk aktivistái azonban aligha törtek borsot bárki orra alá, a magyar zászlók ugyanis immár biztosan a hídon fognak maradni a Pride idejére, legalábbis erről számolt be Karácsony Gergely főpolgármester, aki elmondta, kifejezetten jó ötletnek tartja, hogy a magyar zászlók és a szivárványzászlók együtt lobogjanak az Erzsébet-hídon.
Mutatjuk, te melyik magyar melegikon lennél a csillagjegyed szerint
3 nappal ezelőtt
„Nemzeti lobogó a nemzeti ünnepeken leng a budapesti hidakon.
Most pár kedves ember, ha jól értem, az Erzsébet híd fellobogózásával azt kezdeményezi, hogy a Budapest Pride is legyen nemzeti ünnep. Kedves gesztus.
Igaz is, a magunk és mások szabadságáért, az emberi méltóság elidegeníthetetlen jogáért, a jogegyenlőségért, a kölcsönös tiszteletért és elfogadásért kiálló Budapest Pride szerintem is igazi szabadságünnep, ráadásul, ahogy tavaly, idén is a magyar szabadság napján.
Így aztán a felvonulás idejére nemzeti lobogó is, Pride-zászló is lesz a hídon, köszi az ötletet.“
A magyar zászlók tehát jó szolgálatot fognak tenni, akciójukkal pedig úgy tűnik, a Mi Hazánk híveinek is sikerült valami progresszív dolgot tenniük. Még, ha talán nem is ez volt a tervük.