Újabb zászlóakció borzolta a kedélyeket az Erzsébet hídon: a Mi Hazánk Ifjai magyar zászlókkal rakták tele a hidat, néhány nappal azután, hogy a kihelyezett szivárványzászlókat letépték és a Dunába dobták.
A Telex egyik olvasója arra hívta fel a lap figyelmét, hogy a Mi Hazánk fiatal hívei szerda délelőtt magyar zászlókkal rakják tele az Erzsébet-hidat.
A magyar zászlók egy része egyébként már kedd délután kint voltak. Ám most Novák Előd posztolt is az akcióról:
„Magyar zászlókat tűztünk ki a Mi Hazánk Ifjaival az Erzsébet híd mindkét oldalán végig az összes zászlótartóba, mert Budapest mindenkié! Ezért sem fogadható el, hogy kisajátítsa azt egy párt vagy bármilyen politikai mozgalom, mint pl. az LMBTQSTB-lobbi a zászlóival.“
A képviselő ezután egy számlaszámot is odarakott képének leírásában, ha netán valaki, bárki, akárki támogatni szeretné „a családi büszkeség menetét és más akcióinkat szervező Anya-Ország Alapítványt“.
Az Erzsébet-híd az elmúlt héten igazi zászlós csatatér lett. Még múlt hétvégén a főváros több szivárványzászlót helyezett ki a hídra, amiket másnap egy ismeretlen tettes sorban letépegetett, majd a Dunába dobott. Az 58 éves mogyoródi férfit a BRFK június 22-én fogta el, az elkövető a kihallgatás során beismerte tettét.