Fun fact: nem is budapesti lakos volt.
„A Budapesti Rendőr-főkapitányság rongálás vétség gyanúja miatt rendelt el nyomozást, mert ismeretlen elkövető több tucat zászlót dobott a Dunába“ – kezdődik a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) közleménye.
Mint kiderült, az elkövető egy 58 éves mogyoródi férfi, akit 2026. június 22-én az esti órákban otthonában fogtak el. Ezután előállították és rongálás bűntett megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatták ki. A férfi beismerte tettét, az eljárásban szabadlábon védekezik.
View this post on Instagram
Mint ahogy a Refresher Magyarország is megírta, alig egy napig voltak kint azok a szivárványzászlók az Erzsébe-hídon, amelyeket a kérdéses férfi vasárnap este leszaggatott, és a Dunába dobott. A felvételek gyorsan körbejárták az internetet, Karácsony Gergely főpolgármester pedig ígéretet tett, hogy a feljelentést megteszik, a zászlókat pedig a június 27-én tartandó Budapest Pride előtt pótolják.