A Magyar Labdarúgó Szövetség pénteki közgyűlésén elfogadták a szervezet 2030-ig szóló stratégiai tervét is.
A stratégia értelmében a következő szezontól még nem, de utána kötelező lesz minden elsőosztályú csapatnak minimum 5 magyar játékost (akik közül egy 21 év alatt van) a meccs teljes ideje alatt.
A Ferencváros is azok között a csapatok között lesz, akit érzékenyen fog érinteni a korlátozás. Csányi Sándor, az MLSZ elnöke elmondta, hogy a jövőben a pénzügyi ösztönzők erősen kötődnek majd ahhoz, hogy a csapatok közül kinél játszik majd elég magyar.
Azok, akik öt magyar játékost – azon belül egy U21-est – nem játszatnak az NB I-ben, jelentős összegről, nagyságrendileg 500 millió forintról mondanak le. Ez igaz az NB II-re is, ahol kisebb összegről mondanak le, 300 millióról, ha nincs két U20-as, vagy külföldi játszik a csapatban. Utóbbi az NB III-as csapatokra is igaz. De az ösztönzőt be nem tartó csapatok nem csak arról az összegről mondanak le, amely a különböző közvetítési jogokból és értékesítésekből származik, arra is számíthatnak, hogy semmilyen állami támogatást nem kapnak. A TAO-ból nem zárjuk ki őket, mert lehetnek olyan infrastruktúrális létesítmények, ahol közös érdekünk, hogy a karbantartása megtörténjen, de az MLSZ elnöksége, amikor a TAO felhasználásáról dönt, akkor diszkriminálja azokat, akiknél ezek az arányok, ezek a szabályok nem lesznek követve. Ez azt gondolom, hogy egész nagy összeg ahhoz, hogy érdemes legyen jobban koncentrálni a magyar játékosokra és a magyar fiatalokra” – mondta Csányi Sándor.
Az FTC egy hete négy magyar játékossal állt fel a Puskás Akadémia ellen, akiknél viszont még ennél is kevesebb, két magyar játékos játszott. Kubatov Gábor az FTC elnöke az alábbi posztban kritizálta a döntést.