Kádár Tamás főszervező szerint a harmincadik Sziget után új fejezet kezdődik a fesztivál történetében, míg az alapító Gerendai Károly arról beszélt, hogy idén a line-up sem volt a legerősebb, illetve a látogatók száma is elmaradt a megszokottól.
Az idei, szám szerint harmincadik fesztivál után új fejezet kezdődik a Sziget történetében, a szervezőknek komoly terveik vannak, hogy egy másfajta, még korszerűbb, még inkább a vendégélményt előtérbe helyező, ugyanakkor az értékeiket megőrző rendezvényt valósítsanak meg – derül ki a Refresher szerkesztőségéhez eljuttatott közleményből.
Bár korábban két telt házas napot is elképzelhetőnek tartottak, ebből végül egy sem valósult meg, a közlemény szerint az idei fesztivál végül csupán egy telt ház közeli nappal búcsúzott: az utolsó nap húzóneve Fred Again volt, aki mellett Raye, Skrillex, a Big Thief, Four Tet és az Overmono állt még színpadra hétfőn. Az idei összlátogatószám 400 ezer fő körül alakult.
„Úgy gondoljuk, hogy ez a kerek évforduló egy vízválasztó volt a Sziget életében, és jövőre már egy még látványosabb megújulással szeretnénk visszatérni. Olyan változásokat tervezünk, amik egyrészt a Sziget alapértékeit továbbra is szem előtt tartják, de egyrészt jobban meg akar felelni a változó kultúrafogyasztási szokásoknak, másrészt a Sziget számos olyan lehetőséget is tartogat még, amit eddig kevésbé aknáztunk ki, ez is fókuszba kerül majd. Ez egy folyamatos építkezés lesz, nagy terveink vannak, reméljük, mihamarabb be is tudunk számolni az első, nagyobb lépésekről” – idézi Kádár Tamás főszervezőt a közlemény.
Az a célunk, hogy ez a vonzó Sziget-vibe tovább erősödjön az itthoni és külföldi látogatók számára egyaránt.
Kádár szerint a Sziget zenei kínálata igazodik a látogatók elmúlt tíz évben látványosan megfiatalodott átlagéletkorához. „Fontos elem, hogy olyan zenei felhozatalt és más programokat tudjunk a fiataloknak mutatni, ami megfelel az ízlésüknek, vonzerő lehet számukra ahhoz, hogy adott esetben érdemes legyen ezért több ezer kilométert utazniuk“ – mondta az MTI-nek.
Mint ismert, másfél hónappal az idei Sziget előtt jelentették be, hogy az amerikai székhelyű KKR magántőkealap 1,3 milliárd fontért, átszámítva több mint 609 milliárd forintért megvásárolja a több európai zenei fesztivál mögött álló Superstruct Entertainment nevű céget. „Az nem változik, hogy sikeres, és folyamatosan megújuló rendezvényt akarunk, ehhez segítség lehet, hogy az új tulajdonosnak nemcsak anyagi, hanem a portfóliójában található cégeken keresztül üzleti lehetőségei is vannak ezt segíteni“ – mondta Kádár.
A főszervező elismerte, hogy a fesztivál területére vezető K-híd hosszú évek óta felújításra szorul, ez azonban a főváros hatáskörébe tartozik, valamint arról is beszélt, hogy a nagyon meleg és száraz idő miatt megnövekedett az ivóvízigény, így a kijelölt pontoknál általában sorba kellett állni.
Gerendai Károly szerint rosszul állnak a számokkal
A szervezők azt állítják, idén nem a látogatószám túllicitálása volt a cél, így idén átlagban napi 60-70-ezer látogatója volt a Szigetnek. A hétfői nap mellett Martin Garrix napjára érkeztek a legtöbben, ezen a két napon koncertenként 50-60 ezer ember gyűlt össze a nagyszínpad előtt.
Közben Gerendai Károly, a Sziget alapítója és korábbi tulajdonosa – aki ma már inkább a vendéglátópari vállalkozásairól ismert – a 24.hu-nak arról beszélt, hogy valószínűleg nem ez volt a legerősebb éve a fesztiválnak, a forgalom, a látógatószám és a zenei felhozatal is rosszabbul teljesített.
Úgy hallom, elég rosszul állnak a számokkal. Nem alakult jól az idei Sziget Fesztivál a forgalom szempontjából, a line-up sem volt a legerősebb, a látogatók száma is elmaradt a megszokottól, így összességében üzletileg sem ez lesz a legjobb éve a rendezvénynek
– mondta a Della podcast vendégeként.
A Sziget fesztivált 2025-ben augusztus 6. és 11. között rendezik majd meg.