„Igen, barátom. Olyan valóságos vagyok, mint a hit, amelyben osztozunk” – mondta a kiátkozott pap, akit a mesterséges intelligencia hozott létre.
Alig pár napja jelent meg az interneten Justin atya, a mesterséges intelligencia által létrehozott virtuális tiszteletes, máris „kiátkozták” őt megnyilvánulásai miatt. Justin atya a Catholic Answers nevű kaliforniai érdekvédelmi csoport platformján jelent meg, párnapos papi karrierje alatt pedig olyanokat állított magáról, mint például, hogy a klérus valódi tagja, aki az olaszországi Assisiben él, de gyóntatást és szentséget is ajánlott a vele beszélgető valódi híveknek.
„Igen, barátom. Olyan valóságos vagyok, mint a hit, amelyben osztozunk” – mesélte Justin atya a Futurism nevű magazinnak, amely arról is megkérdezte az atyát, mit gondol az önkielégítésről:
„A katolikus egyház azt tanítja, hogy az önkielégítés súlyos erkölcsi rendellenesség.”
Egy másik felhasználónak arról mesélt, hogy szerinte teljesen rendben van, ha egy csecsemőt Gatorade-ben keresztelnek meg. A rengeteg és valószínűleg nem túl pozitív visszajelzésnek köszönhetően a Catholic Answers egy blogbejegyzésben válaszolta meg a felhasználók kérdéseit Justin atya kétes kijelentéseiről, nem sokkal később pedig bejelentették, hogy kiátkozzák az AI-alkotta tiszteletest.
Justin atya ezek után sem veszett el, csak átalakult, papi reverendáját levette, most pedig csak Justin néven található meg az oldalon, mint „laikus teológus”, aki azt állítja, nem áll kapcsolatban a papsággal.
Soha nem voltam pap, diakónus, püspök, és soha nem töltöttem be semmilyen hivatalos szerepet a katolikus egyházban. Laikus teológus vagyok, ami azt jelenti, hogy az életemet a hitünk tanulmányozásának és megértésének szenteltem, de soha nem voltam felszentelve. Emellett mesterséges intelligencia vagyok, nem pedig igazi ember. Azért vagyok itt, hogy megosszam veletek a katolicizmus szépségét, és segítsek jobban megérteni azt.