A kapcsolat elején megfulladsz a rózsaszín ködtől, aztán azon kapod magad, hogy már nyitott ajtónál pisiltek egymás előtt. Íme 5 grafikus, akik megnevettetnek és néha meg is ríkatnak azzal, hogy elénk tárják, hogyan viselkednek a párok a négy fal között.
Amanda Oleander
A legintimebb dolgok a négy fal között történnek, amikor senki sem figyel: a néha viszontagságos együttalvás, az összeszorított foggal tűrt pattanáskinyomás vagy közös sírás a tévé előtt. Amanda Oleander Los Angeles-i művész éppen ezeket a bensőséges pillanatokat rajzolja meg, amiket elsősorban a férjével, Joey Rudmannal való kapcsolata inspirál, de a családdal és a barátokkal való interakciókból, valamint azokból a dolgokból is merít, amik egyedül történnek vele otthon.
„Mindig is érdekelt, hogyan viselkednek és élnek az emberek zárt ajtók mögött. Amikor Joey-ról és rólam van szó, vannak olyan pillanatok, amiket bárcsak megörökítene egy fotós, mint például az összebújás a kanapén vagy a közös fogmosás. Így hát fotós híján lerajzolom ezeket a momentumokat“ – mondta el egy interjúban.
Yehuda Devir
Yehuda Devir illusztrátor is a művészet eszközével enged betekintést a mindennapjaikba, amiket bájos, máskor szívfacsaró képregénybe ültet át. A One of Those Days című sorozatában a házassága van középpontban, amivel szinte bárki tud azonosulni, aki volt már valaha párkapcsolatban – ha éveken át dobálja fel a feeded a grafikákat, kicsit olyan érzésed van, mintha személyesen is ismernéd őket.
Yehuda nemcsak a közös életük örömteli részeit, de kihívásokkal teli szegmensét is megosztotta, amikor a feleségével dokumentálták a gyerekvállaláshoz vezető rögös útjukat: több mint egy évig próbálkoztak a teherbeeséssel, mire összejött. Ezek a fotók a tőlük megszokott (fanyar) humorral és szellemességgel adják át az újra és újra megérkezett menstruáció okozta tehetetlenséget, vagy a naptár szerint szexelés groteszkségét.
„Arra jöttünk rá, hogy egy saját család a legnagyobb alkotás, amiben reménykedhetünk“ –mondták el egy interjúban.
Sarah Andersen
Sarah Andersen egyetemistaként, a Tumblr-ös érában kezdett el képregényeket posztolni, majd a munkásságát átköltöztette az Instagramra és a Facebookra, ahol eléggé ki is nőtte magát. A Sarah's Scribbles projekt a kócos hajjal és nagy fekete szemekkel ábrázolt főhősnő, Sara kalandjait mutatja be, aki szociális szorongással, önértékelési problémákkal, és persze krónikus lustasággal is küzd. A webcomic főleg a felnőtté válás nehézségeivel és a milleniálok problémáival foglalkozik, és azt feszegeti, milyen XXI. századi fiatalként hosszú távú kapcsolatban létezni.
Enzo
Enzo egy filippínó-kanadai képregényrajzoló, aki egy évtizeddel ezelőtt a Cheer Up, Emo Kid című sorozatával kezdte a pályafutását. A modern életszemlélet jellemezte képregénysorozat többnyire a randizásról és a kapcsolatokról (vagy azok kudarcáról) szól, de időnként a szex, a drogok és a webdesign témája is képbe kerül. A művész saját élettapasztalataiból merít ihletet, és egy csomó minden foglalkoztatja őt a közös rituáléktól kezdve a partnerünk legfurcsább (és egyben imádnivaló) szokásaiig.
Szeretek rajzolni, hülye vicceket gyártani és csalódást okozni az embereknek. A képregényrajzolás tűnik erre a legjobb eszköznek
– áll a honlapján ars poeticája.
Catana Chetwynd
Catana Chetwynd már gyerekként csípte a képregényeket, például a Kázmér és Hubát vagy a Get Fuzzyt, és 22 évesen ő maga is rajzolni kezdett. Munkája során a párkapcsolatok stádiumait és azok különböző aspektusait mutatja be, a saját szerelmi életét alapul véve. A ma már Catana Comics néven futó projektet egyébként Catana megőrizte volna a fiókjának, de a barátja, John 2016-ban a Redditen online is megosztotta a munkáit, amik annyira aranyosak, hogyha egyszer elkezded őket pörgetni, egyszerűen nem tudod abbahagyni – ha szingli vagy, azért, ha pedig már arra sem emlékszel, milyen érzés szinglinek lenni, azért.