ma 2026.6.28 10:40
Olvasási idő 1:12
Krajnyák Petra

A rendőrség szeme láttára tojásdobálással próbálták megzavarni a Budapest Pride-ot

TÁRSADALOM BUDAPEST PRIDE PRIDE

A Budapesti Rendőr-főkapitányság beszámolója szerint békésen zajlott le az idei Pride, előállításra mindössze három esetben volt szükség.

Szombaton lezajlott az idei Budapest Pride, amikor ismét több tízezren vonultak utcára, hogy kiálljanak az LMBTQ+-közösség jogaiért. A hőségriadó ellenére nem volt szükség a menetet kísérő mentőautókra, és csak pár ellentüntető próbálta megzavarni a bulizó demonstrálókat.

Csak három embert állítottak elő

A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) Facebookon számolt be arról, hogy a rendezvény békésen zajlott, és a rendőrség, köztük civil ruhás rendbiztosok biztosították, hogy felvonulás, valamint a június 27-ére bejelentett további nyolc gyűlés résztvevői élhessenek gyülekezési jogukkal.

Előállításra mindössze három esetben volt szükség: két férfival szemben garázdaság bűncselekmény gyanúja, eggyel szemben közerkölcs megsértése szabálysértés miatt indult eljárás.

Tojással és zöldséggel dobálták meg a vonulókat

Az RTL riportja szerint a menet indulása után nem sokkal egy Andrássy úti ház tetejéről ismeretlen elkövetők tojással dobálták meg a békésen vonuló tömeget. Bár a 24.hu arról ír, hogy senkit nem találtak el, egy szemtanú szerint egy kislányra ráesett az egyik tojás. Az incidens idején a rendőrök éppen a ház előtt álltak, és azonnal intézkedni kezdtek, a szervezők pedig sípszóval felhívták a réstvevők figyelmét arra, hogy kerüljék el az épületet.

Egy kisebb incidensre az Astorián is sor került, ott zöldségekkel dobálták meg a Pride résztvevőit, de a rendőrök rögtön elfogták az elkövetőket.

Ismét kivonultak az ellentüntetők

A Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom (HVIM) nemzeti radikális, szélsőjobboldali ifjúsági szervezet idén is ellentüntetést szervezett a Budapest Pride idejére. Az alig két tucatnyi ember között azonban akadt egy bátor fiatal, aki egy kis szivárványos zászlót lengetett az ellentüntetők mellett. Erre Jámbor András, József- és Ferencváros volt országgyűlési képviselője hívta fel a figyelmet Instagram-oldalán.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Jámbor András (@jambor.andras.kepviselo)

Budaházy Edda "keresztes hadjáratra" indult

A szélsőjobboldali Hozz világra még egy magyart Mozgalom alapítója a Kossuth Lajos utcán egy magasba tartott kereszttel próbálta megakadályozni, hogy a menet tovább tudjon haladni. Az előtte guroló kocsi kikerülte, Budaházy viszont megint elállta a tüntetők útját, így végül a rendőrök egy falhoz terelték.