Egy magyar cég állhat a budapesti Sugár bevásárlóközpontban megnyílt üzlet mögött, ami azt állítja, a külföldi beszállítójától kapott engedélyt a Shein név használatára. A kínai vállalat azonban továbbra is elhatárolódik.
Egy magyar turkáló állhat a Sugár bevásárlóközpontban megnyílt Shein Store nevű pop-up üzlet mögött, amely azt állítja, a külföldi beszállítójától kapott engedélyt a név használatára. Mint kiderült, a cég ellen hatszor indult végrehajtás adóhátralék miatt, csak idén három alkalommal – írja a Hvg.hu.
A Pénzcentrum keddi híre nyomán a teljes magyar médián végigsöpört annak a Shein nevű üzletnek a híre, ami szerda délben nyílt meg a budapesti bevásárlóközpontban, és a sajtó mellett a vásárlóközönséget is felcsigázta. Azonban a Shein hivatalos platformjain nem jelent meg információ a magyarországi boltról, és a Sugár sem kommunikált róla.
A kínai ultra fast fashion vállalat nem sokkal ezután rendkívüli állásfoglalást adott ki, amiben közölték, semmi közük a Magyarországon nyílt pop-up store-hoz. A Shein kommunikációs osztálya a 24.hu megkeresésére csütörtökön azt írta: nem tudtak a budapesti üzletről, nincs közük hozzá, és megteszik a szükséges lépéseket a nem hivatalos üzlettel szemben, hogy „megvédjék a Magyarországon élő vásárlóikat”.
Az ügyet tovább bonyolítja, hogy az üzletben a Telex szerint a Shein termékeivel is találkozhatnak a látogatók, azokon „Dorothy & Aby” feliratú címkék is vannak. Mint kiderült, a pop-up store helyén eredetileg a Dorothy & Aby egyik használtruha-boltja működött.
A vállalkozás a portál megkeresésére közölte:
- a korábbi árukészlet megmaradt néhány darabját söprik ki kedvezőbb áron;
- a Dorothy & Aby és a Shein pop-up egy cég;
- a Shein néven történő működésre a külföldi beszállítójuktól kaptak engedélyt.
A Hvg.hu szerint a blokkon szereplő cégnév – Abidodo Kft. – egy Teréz körúti címre van bejegyezve, ahol a Dorothy & Aby Outlet egyik üzlete is található. A lap szerint a bolt mögött álló kisvállalkozásnak hiába van több százmillió forintos bevétele, jelentős adóhátralékkal rendelkezik. A cégadatok alapján a 15 éve alapított vállalat jövedelmezően tudott működni, 2019-ben például 792 milliós bevétele volt, ennek ellenére eddig hatszor rendelt el végrehajtást ellenük az adóhatóság, ebből csak idén három alkalommal.
A kínai vállalat továbbra is fenntartja korábbi álláspontját, amely szerint nincs üzletük Magyarországon, további kommentárt nem kívánnak ehhez fűzni.