A szakértők és a gyártó szerint a kijelzőtechnológia új korát hirdető fejlesztésnek rengeteg felhasználási módja lehet.
Az LG Display bemutatta a világ első nyújtható képernyőjét, amelynek mérete az eredetinél akár 50 százalékkal nagyobbra is növelhető. A kijelzőtechnológia úttörő fejlesztését a szöuli LG Science Parkban mutatták be a hónap első felében, ahol többek között arra is fény derült, hogy a nyúlékony kijelző használat közben is kihúzható, illetve hajtogatható.
A 12 hüvelykes panel 18 hüvelykig (30 centisről 45 centisre) bővül, miközben megőrzi a HD-tisztaságot 100 ppi-s denzitás és teljes RGB színskála mellett. A szilikon hordozóval és mikro-LED-fényforrással épített kijelző több mint 10 ezer nyújtást és szélsőséges körülményeket is elbír.
A novemberben bemutatott változat az LG 2022-es prototípusának nyúlási képességét 20 százalékról 50 százalékra tornázta fel. A vállalat szerint az eredeti modell nyújthatóságát a kontaktlencsékben is használt szilícium anyagú hordozó tulajdonságainak javításával, illetve egy új vezetékrendszer kidolgozásával érték el.
És hogy hogyan lehet majd használni az új technológiát? Az LG Display olyan lehetséges alkalmazásokat mutatott be, mint az ívelt felületekhez alkalmazkodó járműpanelek, a tűzoltók egyenruhájára illeszthető, valós idejű frissítéseket biztosító kijelzők, de a képernyő kialakítása az intelligens ruházatban rejlő további lehetőségeket is felvet.
A nyújtható kijelző egyelőre prototípus fázisban van, de a szakértők szerint akkor is igazi gamechanger lehet, ha a lakosság körében sosem lesz annyira elfogadott, mint a hagyományos kijelzők, az ipari felhasználásában rejlő lehetőségek száma ugyanis rendkívül jelentős.