Ezúttal egy csapat ismeretlen férfi szedte le az LMBTQ+-közösség szimbólumaként ismert zászlókat.
Egy csapat fekete ruhás férfi ismét eltávolította az Erzsébet hídat díszítő szivárványos lobogókat, amelyeket a Pride-hónap alkalmából helyezett ki a főváros. Ahogy arról korábban beszámoltunk, egy ismeretlen férfi az LMBTQ+-közösség szimbólumaként ismert zászlókat letépte, majd a Dunába dobta. Ezt követően a Mi Hazánk magyar zászlókkal rakta tele az Erzsébet hidat, erre válaszul pedig Karácsony Gergely főpolgármester úgy döntött, hogy ezek mellé fognak kerülni az új szivárványos zászlók.
Azonban szombaton, épp a 31. Budapest Pride napján az Egy konzervatív ronin nevű Facebook-oldalra feltöltöttek egy videót, amelyen feketébe öltözött, baseball sapkás férfiak leszedik az újonnan kihelyezett Pride-zászlókat, egy szemeteszsákba pakolják, majd kidobják egy kukába.
A videó alapján újfent a Mi Hazánk, vagy egy, a párthoz közeli szervezet akciójáról lehet szó, ugyanis a videóban felhívják a figyelmet arra, hogy az Azonosságtudat Alapítványon keresztül lehet segíteni az elkövetőnek az esetleges bírság kifizetésében. Ez az alapítvány korábban a párt által működtetett Bűnvadászok csoportot is támogatta.
Mutatjuk, te melyik magyar melegikon lennél a csillagjegyed szerint
2026.6.22 16:58
A korábbi elkövetőt, egy 58 éves mogyoródi férfit rongálás bűntett megalapozott gyanúja miatt állították elő, és közel hárommilliós kártérítés megfizetésére, és három évig terjedő szabadságvesztéssel is büntethetik tettéért.