A Media1 értesülései szerint június 26-tal megszűnik a Megafon utolsó dolgozójának munkaviszonya is, miközben a fideszes propagandaközpont irodáit és eszközeit is felszámolták.
Péntekre teljesen megszűnhet a Megafon – derül ki a Media1 cikkéből. A lap értesülései szerint június 26-tal megszűnik a fideszes propagandaközpont utolsó dolgozójának is a munkaviszonya, a szerkesztőség pedig még a bútorokat és a forgatási eszközöket is eladta.
A választás éjszakáján még a folytatásról volt szó
A Megafontól távozó egyik munkavállaló arról számolt be, hogy a választás éjszakáján Dukász Magor, az egyik alapító még arról beszélt nekik, hogy a Fidesz bukásának ellenére is folytatni fogják a működést, nem sokkal később azonban a Facebook- és Youtube-csapat értekezletén viszont már arról volt szó, hogy változások várhatóak a cégnél. A forrás szerint Dukászt akkoriban többen is a teljesen ellentétes választási előrejelzésekről kérdezték, az alapító pedig azt is belengette, hogy esetleg közösségi finanszírozásra állnának át a Megafonnal. A férfi megszüntette a Megafon Whatsapp-csoportját, és egy Signal-csoport létrehozását kérte, ebbe azonban ő már nem lépett be.
Csoportos létszámleépítés jött a Megafonnál
A forrás szerint április 21-én Kovács István, a Megafon ügyvezetője már azt közölte, hogy ha nem találnak megoldást, akkor május 21-én csoportos létszámleépítést jelentenek be, ami meg is történt. A Media1 úgy tudja, a Megafon irodáit felszámolták, a bútorokat eladták, sőt, még a Dukász résztulajdonában álló Digitális Szuverenitási Központnál is pénzé váltották a bútorokat, a kamerákat és más felszereléseket is.
A távozó munkavállaló szerint a választási időszakban a munkatársaktól heti hét napos, éjjel-nappali munkát kértek azt ígérve, hogy így egy esetleges választási vereség után is biztosítható lesz a Megafon fennmaradása. Az informátor szerint a Patrióta jövője is bizonytalan, mert annak főszerkesztője is távozik, a Youtube-csatorna továbbra is értéket jelenthet a fenntartóinak.
A Megafonnál az elmúlt évek során olyan méltán híres propagandisták dolgoztak, mint Bohár Dániel, Deák Dániel, Ibolya Csenge, Rákay Philip, A kopasz oszt, Trombitás Kristóf, Déri Stefi vagy Apáti Bence. A propagandamédia volt, hogy egy hónap alatt több mint 143 millió forintot költött el Facebook-hirdetésekre, noha sokszor hangoztatták, hogy nem állami pénzből, hanem adományokból tartják fenn magukat.