Falus szerint a hétfőn esedékes Alaptörvény-módosítás Magyarországon legalább „95 ezer embernek a nem embernek tartását” jelenti.
Falus András akadémikus, genetikus, immunológus a Klubrádió műsorában beszélt arról, hogy az Alaptörvény 15. módosításának az a tétele, miszerint az ember vagy férfi, vagy nő, biológiailag, tudományosan egyszerűen nem igaz – szemlézte a Telex.
Falus szerint van a két szélső érték, a férfi, akinek olyan szexkromoszómái vannak, amit úgy nevezünk, hogy XY, és van a nő, akinek XX szexkromoszómája van, viszont ezenkívül rengeteg átmeneti alak létezik, hozzávetőlegesen 0,8-2,5 százalék körüli úgynevezett interszex ember van.
Na most kijelenteni azt, hogy az ember férfi vagy nő, az ilyen értelemben marginalizál tényleg jelentős számú embert, ami valami hallatlanul igazságtalan, stigmatizáló és nem felel meg a legalapvetőbb biológiai, genetikai ismereteknek
– mondta az akadémikus, aki szerint a hétfőn esedékes Alaptörvény-módosítás Magyarországon legalább „95 ezer embernek a nem embernek tartását” jelenti.
Ez nem betegség, és egy törvényhozásnak sincs joga az emberek egy-két százalékát nem embernek tekinteni
– tette hozzá.
Mint ismert, az Alaptörvény kormánypárti képviselők által kezdeményezett tizenötödik módosításáról dönthet hétfőn az Országgyűlés, amiben rögzítenék, hogy a gyermekek testi, szellemi és erkölcsi fejlődésének védelme, valamint a gyermekek születési nemének megfelelő önazonossághoz való jogának védelme kiemelt jelentőségű alapvető jog, és ezzel arányos védelmet élvez. A más állampolgársággal is rendelkező magyar állampolgár állampolgársága határozott időre felfüggeszthető lenne, és alapvető jogként rögzítenék a készpénzzel történő fizetést. Magyarországon a kábítószer előállítása, használata, terjesztése, népszerűsítése tilos – egészülhet ki az Alaptörvény.
Az Alaptörvény átírásával a Fidesz–KDNP azt is rögzítené, hogy „az ember férfi vagy nő”, a születési nem pedig jogi értelemben nem változtatható meg. A Telex emlékeztet: nem előzmény nélküli, hogy Orbán újból célba vette a szexuális és nemi kisebbségeket, illetve a jogaikat képviselő civil szervezeteket. Mintaként szolgált Donald Trump amerikai elnök, aki első intézkedései között a nők védelmére hivatkozva rendeletbe foglalta, hogy két nem létezik.