Szécsi Krisztián

Balesetben életét vesztette Magyarország egyik legsikeresebb motorversenyzője, Szvoboda Bence

SPORT MOTORVERSENY

31 éves volt.

31 évesen életét vesztette Szvoboda Bence motorversenyző, jelentette be a sportoló csapata. Szvoboda egy csehországi motorkrosszversenyen esett el vasárnap, ám sajnos a mögötte haladó versenytársa pedig elgázolta. Kritikus állapotban szállította el mentőhelikopter a helyszínről, ahol életmentő műtéte hajtottak végre rajta egy prágai kórház orvosai. A hétfői vizsgálatok során világossá vált, hogy agyi funkciói nem működnek már.

A mai napon 11:50-kor elveszítette élete legnagyobb harcát a magyar motokrossz kiemelkedő alakja. Emlékezzünk a sportolóra, aki 10 bajnoki címet nyert Magyarországon, kettőt Csehországban, egyet Ausztriában, és megannyi győzelmet aratott szerte Európában

– írja Szvoboda csapata Facebookra kitett közleményükben.

Szvoboda Bence tízszeres magyar és kétszeres cseh bajnok, Ausztriában pedig junior kategóriában ért el kiemelkedp sikereket. Édesapja Szvoboda Tamás, amatőr magyar bajnok motokrosszversenyző, fia mind európai, mind világbajnoki mezőnyben is szerzett pontokat.