ma 2026.6.26 10:26
Olvasási idő 1:48
Krajnyák Petra

Schobert Norbi egy olyan "orvos" tanácsára tömi féreghajtóval Rubint Rékát, aki nem rendelkezik orvosi engedéllyel

ARCOK RUBINT RÉKA SCHOBERT NORBI

A kanadai férfinek, akire Schobert Norbi hivatkozott, már évek óta nincs érvényes orvosi működési engedélye, és többek között az orvos, onkológus és doktor titulusok használatát is megtiltották neki.

Schobert Norbert a héten Jeszenszky Zsolt YouTube-csatornájának vendége volt, a beszélgetés során pedig a fitneszedző-influenszer felesége, Rubint Réka betegségéről is szó esett, ennek kapcsán pedig több, egészségügyi szervezetek és hatóságok által el nem ismert gyógyászati módszerről is beszéltek.

Mint ismert, Rubint Réka fitneszedző-influenszer április elején vállalta fel a nyilvánosság előtt, hogy négy éve küzd rákkal. Rubint férje a Jeszenszkyvel folytatott beszélgetés során kifejtette, hogy „az onkológusok nem tudják, hogy mi okozza ezt a ‚turbórákot‘“, ami állítása szerint egyre gyakrabban tűnik fel a világban. Schobert finoman utalt arra, hogy a csernobili atomkatasztrófának is köze lehet rákos betegek kiugró arányához, de azt is kifejtette, hogy a növényvédő szereknek is köze lehet a rákos megbetegedések kialakulásához. Úgy fogalmazott, hogy „vannak orvosi protokollok, ilyen kemó, ilyen sugár, ilyen műtét, de általában öt évvel tudja meghosszabbítani a rákosok életét.” Hozzátette, hogy vannak kivételek személyes környezetében is, de általánosságban „a rák egy nagy homály.”

Rákbetegséggel küzd Rubint Réka
Rubint Réka és Schobert Norbert 2020-ban. Forrás RTL Klub/Sajtóklub

Ezt követően kifejtette, hogy „van egy dr. Makis nevű ember, aki elkezdte a rákot úgy kezelni, mint a férget,“ és ennek szellemében egészíti ki felesége kezelését állatpatikában kapható féreghajtóval.

Nincs tudományos bizonyíték, de annyi gyógyulás van, olyan stádiumba jönnek vissza az emberek, hogy én például a Réka kezelését kiegészítem fenbendazollal is. Tehát én elmegyek neki az állatpatikába, megveszem neki a kutya-macska féreghajtót, beadom, és sokkal jobban van tőle, az a vicc. Nem fáj semmije, erős, a haja visszanőtt, pozitív.

A fitneszguru által említett kanadai férfi, William (Viliam) Makis azonban már 2019 februárja óta nem rendelkezik orvosi működési engedéllyel. Az Albertai Orvos- és Sebészkamara (CPSA) márciusi közleménye szerint Makis nem használhatja az orvos, onkológus vagy doktor titulusokat, és tilos bármilyen egészségügyi szolgáltatást kínálnia, beleértve a rákkezeléssel kapcsolatos tanácsadást és konzultációt is.

A CPSA azután tett jogi lépéseket Makis ellen, hogy egyre több aggály merült fel azzal kapcsolatban, hogy orvosként hirdeti magát, és gyógyászati tanácsokat ad aktív engedély nélkül.

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) a Schobert által említett ivermektint nem engedélyezte daganatos betegségek kezelésére. Ugyan az olyan féreghajtók, mint az  ivermektin, az emberek esetében meghatározott adagokban engedélyezettek bizonyos parazita férgek és olyan bőrbetegségek kezelésére, mint a rosacea, de még emberi fehasználásra szánt készítmények is kölcsönhatásba léphetnek más gyógyszerekkel, például a véralvadásgátlókkal. Túladagolásuk hányingert, hányást, hasmenést, hipotenziót (alacsony vérnyomást), allergiás reakciókat (viszketést és csalánkiütést), szédülést, ataxiát (egyensúlyzavarokat), görcsrohamokat, kómát, sőt akár halált is okozhat.

Schoberthez hasonlóan, Jeszenszky Zsolt is a fideszes influenszerek népes táborát erősítette Orbán Viktor 16 éves miniszterelnöksége alatt, saját csatornáján azonban nem a politika, hanem az életmód és az egészség kapja a főszerepet. A legtöbben finoman szólva érdekes kijelentései miatt ismerhetik. Nemrég Hajdú Péternek fejtegette, hogy azért vesztette el a Fidesz a választást, mert „Orbán Viktor Indiában akaratlanul is bálványt imádott, amivel kaput nyitott a gonosz szellemek felé, és ezáltal beengedte őket az életébe.“