A májusban elhunyt színész a Margit-szigeten kaphat emlékhelyet egy fideszes politikus előterjesztése nyomán.
„Scherer Pétert Budapesthez is szoros személyes kapcsolat fűzte. Halála előtt nem sokkal a Margit-szigeten két különleges platánfát mutatott be a közösségi médiában mint számára kiemelt jelentőségű helyszínt. Elmondása szerint a fa Ovidiustól Philémón és Baukisz történetére emlékeztette. Ők a monda szerint az az idős házaspár, akiket Hermész és Zeusz jóságuk és tiszta szívű vendégszeretetük jutalmaként egymás mellett álló fákká változtatott életük végén. A helyszín Scherer Péter személyes kötődésén keresztül sajátos kulturális jelentőséget is hordoz“
– idézi a hvg.hu Gulyás Gergely Kristóf, a Fidesz–KDNP fővárosi képviselőcsoportja tagjának szavait. A politikus előterjesztésben így azt kezdeményezi, hogy a május 19-én elhunyt Scherer Péter kapjon a Margit-szigeten emléktáblát és emlékpadot.
„Az emlékhely egyszerre szolgálná egy kiemelkedő művész életművének megőrzését, valamint Budapest kulturális emlékezetének gazdagítását. Az emlékállítás kezdeményezése Scherer Péter családjával előzetesen egyeztetésre került“ – Gulyás indítványa a június 26-i fővárosi közgyűlés napirendjén szerepel.