ma 2026.6.23 12:31
Olvasási idő 0:49
Szécsi Krisztián

Két fideszes politikus is nyílt levélben kér pénzt a NER oligarcháitól

KÖZÉLET MÉDIA ORBÁN-RENDSZER PROPAGANDA

Navracsics Tibor és Ferencz Orsolya nyílt levélben kérik a jobboldali „nagytőkéseket", hogy finanszírozzanak új konzervatív médiaportfóliót, miután több jobboldali lapnál is elbocsátások kezdődtek.

Ferencz Orsolya, magyar űrkutató, volt országgyűlési képviselő és volt miniszteri biztos, és Navracsics Tibor, volt miniszterelnök-helyettes, egykori területfejlesztési miniszter nyílt levélben kéri az Orbán-kormányok alatt valahogy meggazdagodott üzletembereket, hogy adjanak pénz ezt úgy jobboldali média felállítására. 

„NYÍLT LEVÉL
Az elmúlt napokban a polgári, jobboldali médiában tömeges elbocsátások zajlanak. Családok egzisztenciája, emberi sorsok kerültek válságba.
Úgy véljük, nemcsak addig kell polgári értékrendet valló patriótának lenni, amíg könnyű, hanem akkor is, amikor nehéz. Sőt, akkor kell csak igazán kitartani az értékeink mellett.

A nemzeti tőkések a magyar vállalatok preferálásának korábbi kormányzati programja révén hatalmas vagyonokra tettek szert. Sokszor kellett egyes nagytőkések viselkedése miatt tartaniuk a hátukat a havi fizetésből élő jobboldaliaknak, így a sajtó munkatársainak is.
Ezért úgy véljük, most kötelező segíteniük és mecénásként finanszírozniuk a konzervatív média működését.

Arra kérjük hát a magyar nagytőke jobboldali értékeket fontosnak tartó képviselőit, hogy haladéktalanul kezdjenek hozzá egy minőségi jobboldali médiaportfólió finanszírozásához! Továbbá elvárjuk, hogy a média világában most állásukat vesztett szakemberek számára azonnal kínáljanak munkát, helyzetük megoldásában érdemben vállaljanak felelősséget!
Dr. Navracsics Tibor
Dr. Ferencz Orsolya“

 Ferencz és Navracsics médiaérzékenysége pont arra a napra datálható, amikor a parlament megszavazta az új médiatörvényt, aminek értelmében megszűnik az MTVA és a közmédia jelenlegi formája. Az elmúlt hetekben egyébként a Pesti Srácok és más szélső nézeteket valló újságok munkatársait is elküldték.