ma 2026.6.26 12:28
Olvasási idő 1:05
Jókay Kristóf

Playback Péntek: Madeon és a Muse új lemezeivel készülünk az év eddigi legmelegebb hétvégéjére

Playback Péntek: Madeon és a Muse új lemezeivel készülünk az év eddigi legmelegebb hétvégéjére
Forrás Refresher
ZENE CHARLI XCX PLAYBACK PÉNTEK SOMBR STEVE LACY

New Music Friday REFRESHER módra: kerülj képbe a hét legfontosabb és legizgalmasabb zenei megjelenéseivel frissített lejátszási listánkon!

Vannak olyan együttesek, akik az alakulásuk óta ugyanazzal a felállással működnek. Ilyen például a U2, a Radiohead, a Rage Against The Machine és a Muse is. És ha már Muse, megjelent a legújabb lemezük, a The Wow! Signal. Az album címe egy 1977-es rádiójelre utal, amire akkor sokan, meg páran azóta is azt hitték, hogy űrlényektől érkezett. A lemez első hallgatásra kevésbé popzene, inkább rockzene, ami az elmúlt 30 évben sokkal jobban állt a Muse-nak. Remélhetőleg nemsokára visszatérnek majd Magyarországra is, hiszen már 7 éve, hogy utoljára itthon koncerteztek.

Madeon egy egészen kivételesen tehetséges producer, aki mindössze 17 éves volt, amikor először berobbant a Pop Culture című mashupjával. Máig emlékszem, hogy mekkora dolog volt a korai YouTube-on, amikor megjelent annak a dalnak a klipje. A francia producer azonban nem maradt meg egy műfajban, folyamatosan kísérletezett, és ennek köszönhetően minden albumának teljesen más a hangulata. A most megjelent Victory minden eddiginél több vokált tartalmaz magától az előadótól, és nagyon ügyesen kapja el a második hullámos hyperpop hangulatát, ami egyre nagyobbat megy az elmúlt 1-2 évben.

Kiemelt tartalom
Playback Péntek: Chlöe és Timbaland, FKA twigs és Lil Yachty, Fran Palermo és Дeva - nagy kollabok és hazai újdonságok Playback Péntek: Chlöe és Timbaland, FKA twigs és Lil Yachty, Fran Palermo és Дeva - nagy kollabok és hazai újdonságok 2026.6.19 14:36

Új dalokat kaptunk még a hétvégére Sombrtől, a klipban az Obsession sztárjával, Inde Navarettivel, duettet énekel SZA és Steve Lacy, droppolt Tyler, The Creator, és megkaptuk a legújabb dalt Charli XCX következő albumáról is.

Magyar fronton visszatért a Carson Coma, és új dalokat kaptunk Blanschtól és a Carbonfoolstól is.

A teljes frissült Playback Péntek listánkat már megtaláljátok az oldalunkon és a Spotifyon, holnap pedig találkozunk a Pride-on!

Kövessétek a REFRESHER-t, iratkozzatok fel közösségi csatornáinkra is, hogy ne maradjatok le a folyamatosan frissülő tartalmainkról: @refresherhu néven ott vagyunk a TikTokon, az Instagramon, a YouTube-on, a Spotifyon és a Facebookon is!