Halsey és Anthony Fantano, az internet legnépszerűbb zenekritikusa azután kapott össze, hogy az énekesnő nehezményezte a legutóbbi lemezére érkezett kritikát.
Anthony Fantano, azaz „The Needle Drop“ a leghíresebb netes zenekritikus. A fő Youtube csatornájára heti több kritikát posztol, a videóit pedig több százezren nézik rendszeresen. Az évek során Fantano szigorú pontozási rendszerének köszönhetően sok zenész zokon vette az értékelést, amit kapott a lemezére.
Halsey-nak 2024-ben jelent meg a legutóbbi lemeze, a The Great Impersonator. Az énekesnő a lemezt egy konceptalbumnak tervezte, mivel azt hitte, hogy az lesz az utolsó projektje, miután lupuszt és T-sejtes limfómát diagnosztizáltak nála. Az albumon Halsey az élet-halál körüli személyes küzdelmeiről énekel. A lemezt a kritikusok és a publikum is jól fogadta, a Billboard slágerlistáján a lemez a második helyen debütált. Fantano azonban teljesen más véleménnyel volt az albumról. Kritikájában azt állította, hogy szerinte Halsey „főszereplő szindrómától szenved“, a végső értékelésben pedig 1/10-es értékelést adott.
Fantano egyébként nem mindig volt rossz véleménnyel Halsey munkásságáról. Az énekesnő 2021-es If I Can't Have Love, I Want Power című lemezére például 6/10-es értékelést adott, ami a szigorú kritikusnál egy jó értékelésnek számít.
Egy srác álmában kitalált egy új elektronikus zenei műfajt, most válogatáslemez készült belőle
2025.1.1 9:44
Az 1/10-es kritika sokak szerint azonban már túl szigorúra sikerült, Fantano szerint azonban nem meglepő, hogy még mindig beszélnek a videóról hiszen „lehet jobban tetszett az embereknek, mint a lemez maga“. Na ezen a ponton telt be a pohár Halsey-nál.
Biztos vagyok benne, hogy a legkevésbé emlékezetes dalomhoz is sokkal kedvesebb emlékek fognak kötődni, és sokkal hosszabb ideig fognak rá emlékezni, mint bármire, amit te valaha is véghezviszel az életedben. Minden, amit mondasz, „nyafogósabb” és „provokatívabb”, mint bármi, amit én mondtam azon az albumon. De nekem legalább megvan az a kifogásom, hogy épp kemoterápián voltam.
– írta az énekesnő egy posztban. Később pontosított és elmagyarázta, hogy nem a pontszámmal volt baja, hanem azzal, hogy úgy érzi, nőként nem beszélhet nyíltan az egészségügyi problémáiról, mert olyan reakciókat fog kapni rá, mint hogy „főszereplő szindrómában szenved“. A posztja azonban nem csak a kritikára, hanem a kritikus személyére is irányult. Fantanóról azt írta, hogy egy „4-chan nevelte egyelord bully“.
Who cares he gave a bad review? I care that a pay for clicks reaction YouTuber can facade as a pro critic and say it’s “main character syndrome” for an artist to lament her medical suffering on an album (surprise!) about her own life. He’s a raised-by-4chan edgelord bully. Yuck.
— halsey (@halsey) June 22, 2026
Az énekesnő kiakadására vegyes reakciók érkeztek. Egyrészt sokak szerint tényleg túllőtt a célon a kritikájában Fantano, mások szerint azonban nem jó ötlet elkezdeni az interneten személyeskedni, amikor valaki csak elmondta a véleményét egy művész munkájáról.
„Ennyi, és sok szerencsét ennek a férfinak“ – zárta a kommentjeit Halsey a Twitteren.