ma 2026.6.22 13:19
Olvasási idő 1:40
Jókay Kristóf

„Ez már csak szomorú“ – Twitteren feszült egymásnak Halsey és egy zenekritikus, aki lepontozta az albumát

„Ez már csak szomorú“ – Twitteren feszült egymásnak Halsey és egy zenekritikus, aki lepontozta az albumát
Forrás Joseph Okpako/WireImage
ZENE HALSEY TWITTER

Halsey és Anthony Fantano, az internet legnépszerűbb zenekritikusa azután kapott össze, hogy az énekesnő nehezményezte a legutóbbi lemezére érkezett kritikát.

Anthony Fantano, azaz „The Needle Drop“ a leghíresebb netes zenekritikus. A fő Youtube csatornájára heti több kritikát posztol, a videóit pedig több százezren nézik rendszeresen. Az évek során Fantano szigorú pontozási rendszerének köszönhetően sok zenész zokon vette az értékelést, amit kapott a lemezére. 

Halsey-nak 2024-ben jelent meg a legutóbbi lemeze, a The Great Impersonator. Az énekesnő a lemezt egy konceptalbumnak tervezte, mivel azt hitte, hogy az lesz az utolsó projektje, miután lupuszt és T-sejtes limfómát diagnosztizáltak nála. Az albumon Halsey az élet-halál körüli személyes küzdelmeiről énekel. A lemezt a kritikusok és a publikum is jól fogadta, a Billboard slágerlistáján a lemez a második helyen debütált. Fantano azonban teljesen más véleménnyel volt az albumról. Kritikájában azt állította, hogy szerinte Halsey „főszereplő szindrómától szenved“, a végső értékelésben pedig 1/10-es értékelést adott.

Fantano egyébként nem mindig volt rossz véleménnyel Halsey munkásságáról. Az énekesnő 2021-es If I Can't Have Love, I Want Power című lemezére például 6/10-es értékelést adott, ami a szigorú kritikusnál egy jó értékelésnek számít.

Kiemelt tartalom
Egy srác álmában kitalált egy új elektronikus zenei műfajt, most válogatáslemez készült belőle Egy srác álmában kitalált egy új elektronikus zenei műfajt, most válogatáslemez készült belőle 2025.1.1 9:44

Az 1/10-es kritika sokak szerint azonban már túl szigorúra sikerült, Fantano szerint azonban nem meglepő, hogy még mindig beszélnek a videóról hiszen „lehet jobban tetszett az embereknek, mint a lemez maga“. Na ezen a ponton telt be a pohár Halsey-nál.

Biztos vagyok benne, hogy a legkevésbé emlékezetes dalomhoz is sokkal kedvesebb emlékek fognak kötődni, és sokkal hosszabb ideig fognak rá emlékezni, mint bármire, amit te valaha is véghezviszel az életedben. Minden, amit mondasz, „nyafogósabb” és „provokatívabb”, mint bármi, amit én mondtam azon az albumon. De nekem legalább megvan az a kifogásom, hogy épp kemoterápián voltam.

– írta az énekesnő egy posztban. Később pontosított és elmagyarázta, hogy nem a pontszámmal volt baja, hanem azzal, hogy úgy érzi, nőként nem beszélhet nyíltan az egészségügyi problémáiról, mert olyan reakciókat fog kapni rá, mint hogy „főszereplő szindrómában szenved“. A posztja azonban nem csak a kritikára, hanem a kritikus személyére is irányult. Fantanóról azt írta, hogy egy „4-chan nevelte egyelord bully“.

Az énekesnő kiakadására vegyes reakciók érkeztek. Egyrészt sokak szerint tényleg túllőtt a célon a kritikájában Fantano, mások szerint azonban nem jó ötlet elkezdeni az interneten személyeskedni, amikor valaki csak elmondta a véleményét egy művész munkájáról. 

„Ennyi, és sok szerencsét ennek a férfinak“ – zárta a kommentjeit Halsey a Twitteren.